СТЕНОГРАМА

засідання Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

16 квітня 2025 року

Веде засідання голова комітету МЕРЕЖКО О.О.

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, добрий день! Я хотів би почати навіть не з переклички, а з привітань. Привітати Наталію Валентинівну Локтіонову з днем народження. І побажати найголовніше, перемоги скоріше і міцного здоров'я і щоб ті плани, які є, вони були успішно реалізовані.

А зараз, колеги...

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Я вам дуже дякую. Всім дякую за привітання. Я в дорозі і зв'язок може бути поганий. Дуже всім дякую.

 

БЕЗУГЛА М.В. Вітання!

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Дякую. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую, Наталія Валентинівна, і за ваш конструктив, зокрема,  теж.

А ми переходимо тоді до переклички, для того, щоб перевірити хто присутній. Будь ласка, давайте перевіримо присутність і кворум, наявність кворуму.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Є.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Немиря? Немає поки.

Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. Бардіна є. Доброго дня.

Наталочко, з днем народження, здоров'я і перемоги.

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Дуже-дуже дякую.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Копиленко?

 

КОПИЛЕНКО О. Л. Чуєте мене. 

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Так, чуємо. Добрий день.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко є. Вітаю, колеги.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла є, вітаю.

І вітаю з днем народження, теж здоров'я, перемоги і натхнення.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Геращенко? Немає поки.

Іонова?

Кривошеєв? Немає поки.

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Є, є, присутня.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. Є.

Вітаю, Наталочко, вітаю.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Дай Бог здоров'я. Присутній.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Юраш?

Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. Присутня.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. 9 членів комітету присутні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, колеги, можемо розпочинати офіційно наше засідання. Традиційно, будь ласка,  подивіться в порядок денний і чи будуть якісь пропозиції або зауваження?  

Я не бачу. Тоді у мене буде пропозиція. Я пропоную перенести розгляд такого питання, як утворення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Незалежною Державою Папуа Нова Гвінея. Так на прохання нашого колеги Дмитра Сергійовича Микиші. Якщо ніхто не проти, то переносимо розгляд цього питання. А зараз я тоді ставлю на голосування затвердження порядку денного: хто – за те, щоб підтримати… Ну з урахуванням тієї пропозиції, звісно. Хто – за?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Немиря?

Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Копиленко?

 

КОПИЛЕНКО О.Л. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКОА.М. Пушкаренко – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Геращенко?

Іонова?

Кривошеєв?

Є Кривошеєв?

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Підтримую.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримую.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Юраш?

Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. Підтримую.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

9 – за.

Андрій Андрійович?

 

БОГДАНОВА В.О. Андрій Андрійович, 9 –за.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Так я чую. Рішення прийнято. Вітаю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Андрій Андрійович.

Я бачу, підключився Дмитро Сергійович. Дмитро Сергійович, ми перенесли ваше питання, як ви і просили.

 

МИКИША Д.С. Да, дуже дякую вам, колеги.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам.

Так, колеги, переходимо до розгляду питань порядку денного.

І перше питання про проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Сінгапур про повітряне сполучення.

Я прошу до слова заступника міністра розвитку громад та територій України Сергія Анатолійовича Деркача.

Будь ласка, Сергій Анатолійович, вам слово.

 

ДЕРКАЧ С.А. Колеги, вітаю! Дякую за можливість сьогодні виступити, по великому рахунку, це ратифікація цієї Угоди це частина нашої внутрішньоїдержавної процедури. В нас багато таких угод двосторонніх з іншими країнами щодо кожного виду транспорту і автомобільного, і залізничного, і морського, і авіація не є виключенням. Сьогодні до вашого розгляду саме угода, ратифікація Угоди про повітряне сполучення між Україною і Сінгапуром, минулого року була підписана, дуже хочемо її ратифікувати. Звісно, це майбутнє, коли у нас безпекова ситуація дозволить відкрити авіапростір, у нас буде можливість здійснювати прямі перельоти між Україною і Сінгапуром, і здійснювати двостороннє авіасполучення. Це однозначно допоможе в економічній ситуації, авіаційній сфері, коли ми вийдемо, умовно, переможцями з війни і в нас буде такий трирічний на сьогодні неможливість використання польотів. Угода фактично передбачає регулювання самих польотів, визначення авіапідприємств, які будуть здійснювати таку діяльність, визнає документи пілотів як українських, так і сінгапурських. І фактично такий загальний перелік питань, які визначає Угода про авіаперевезення. Тому, колеги, прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую.

Сергій Анатолійович, у мене запитання одразу перед тим, як я надам можливість колегам також поставити свої запитання. Стосовно погодження цього законопроекту з іншими органами державної влади. Чи відбулося таке погодження, які позиції інших органів державної влади, тому що це вимога Регламенту просто.

 

ДЕРКАЧ С.А. Так, дякую за запитання. Дивіться, всі проекти, які заходять до парламенту, вони всі проходять внутрішньодержавне погодження і спрямовуються Кабінетом Міністрів, тому цей проект так само не виключення, тому у нас всі погодження з іншими органами державної влади є. Якщо в когось є якісь питання з інших органів державної влади і в присутніх, то, можливо, ми без проблем послухаємо, але тут така дуже звичайна внутрішньодержавна процедура.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Анатолійович.

Знаєте, я юрист, одразу питання стосовно документального підтвердження. Тобто ви не могли, будь ласка, скинути ці документи, які підтверджують погодження?

 

ДЕРКАЧ С.А. Обов'язково скину все. У нас без зауважень. Проект погоджений Мінекономіки, Мінфіном, МЗС, Мінцифри і Мін'юстом. Тому у нас всі погодження без зауважень є.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, я хотів би надати слово Олегу Ігоровичу. Будь ласка.

 

ВАСИЛЕНКО О.І. Добрий день. На жаль, ми не в пакеті документів в самій справі законопроекту, яка була внесена до Верховної Ради відсутній документ як довідка про погодження, яка прямо вимагається 91 статтею Закону України "Про Регламент Верховної Ради", тому і голова комітету постив це питання. Ми намагалися з'ясувати цю інформацію у ваших колег і в Кабміні, але ніхто так і не зміг відповісти, яка історія з погодженням цього законопроекту. Дуже дивно, що такий документ, в принципі, відсутній в справі законопроекту.

Дякую.

 

ДЕРКАЧ С.А. Колеги, дуже дивно. Я під протокол підтверджую проте, що я сказав, проте, що у нас є погодження без зауважень всіх відповідних органів, але ми сьогодні ж вам його дошлем.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергію Анатолійовичу.

Колеги, чи будуть запитання, або хтось бажає висловитися з цього питання? Не бачу. То тоді я ставлю на голосування.

Хто за те, щоб підтримати цей проект Закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Сінгапур про повітряне сполучення. Хто – за?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Немиря? Немає.

Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. За.

Копиленко? За, бачу.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. За – Безугла.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Геращенко?

Іонова. Немає.

Кривошеєв?

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Руденко? Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. Вибачте. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримую. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  Дякую.

Юраш? Немає.

Ясько? Єлизавета Олексіївна?

 

ЯСЬКО Л.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. 9 – за.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято одноголосно.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги. Рішення, як ви бачите прийнято одноголосно. Ми можемо перейти, я хотів би подякувати Сергію Анатолійовичу. І, Сергій Анатолійович, чекаємо від вас документального підтвердження.

 

ДЕРКАЧ С.А. Дякую, колеги, сьогодні буде.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

А ми переходимо, колеги, до наступного питання порядку денного, про утворення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Сан-Марино.

Я прошу до слова народного депутата України Андрія Петровича Стріхарського. Будь ласка, Андрію Петровичу, вам слово.

 

СТРІХАРСЬКИЙ А.П. Дякую всім. Доброго дня. Вітаю, колеги, ще раз. Сьогодні я хочу підкреслити  важливість створення парламентської групи дружби між Україною та Республікою Сан-Марино. Сан-Марино, одна, хочу вам сказати, що одна з найстаріших республік світу, яка є членом Організації Об'єднаних Націй. Попри невеликий розмір Сан-Марино є активним учасником міжнародних процесів і має свій вплив на прийняття рішень. Налагодження тісніших більш зв'язків з Республікою може сприяти підтримці українських ініціатив на міжнародні арені, особливо в рамках ООН.

Економіка Сан-Марино є достатньо розвиненою, що відкриває перспективи для економічної співпраці та обміну досвідом у всіх галузях. Взагалі Сан-Марино входить до найбагатших країн світу за показниками ВВП на душу населення. Незважаючи на невеличке їхнє населення, Сан-Марино продемонструвало солідарність з Україною, прийнявши та підтримуючи на сьогоднішній день дуже багато українських біженців.

Отже, створення парламентської групи дружби сприятиме можливості для дипломатичної співпраці, економічних контактів та підтримки українських інтересів на міжнародній арені. Це також дасть змогу посилити наші зв'язки з європейськими партнерами, залучити додаткову підтримку у важливих для України питаннях, зокрема, щодо боротьби за суверенітет і територіальну цілісність.

Будь ласка, колеги, підтримайте дану пропозицію, ініціативу для зміцнення нашої міжнародної позиції та розширення горизонтів співпраці України з країнами Європи.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Андрій Петрович. Одразу запитання до вас. Як Сан-Марино голосує в Генеральній Асамблеї ООН за проукраїнські резолюції?

 

СТРІХАРСЬКИЙ А.П. Абсолютно підтримують ініціативи і подальші наші з ними зв'язки, зустрічі покращать голосування і підтримку, те, що я зауважив в своїй доповіді.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги. Я хотів би надати слово Олександру Павловичу – заступнику міністра закордонних справ України. Будь ласка, Олександре Павловичу, вам слово.

 

МІЩЕНКО О.П. Олександр Олександрович, я вибачаюся дуже, я із задоволенням. Але, як мене зорієнтували, я виступаю у вас по четвертому і п'ятому питанню.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так і є, але… Тоді ми почекаємо і надамо вам слово стосовно інших питань.

 

МІЩЕНКО О.П. Я, звичайно, підтримую голову групи, звичайно, як представник МЗС. Але, наскільки я знаю, має мій колега бути там. Але, якщо його немає зараз… Ні, я бачу, що Євген Перебийніс є. Так?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, є.

 

МІЩЕНКО О.П. Тоді я почекаю своєї черги, Олександр Олександрович.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Тоді, колеги, чи будуть запитання або бажання висловитися з цього приводу? Я не бачу, чесно кажучи. Це означає, що ми можемо переходити, як кажуть в наукових установах, в режим голосування. Давайте тоді голосувати.

Хто за те, щоб підтримати цю ініціативу стосовно утворення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Сан-Марино? Хто – за?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Немиря? Нема.

Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Копиленко? За, бачу. Дякую.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко рішуче – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Геращенко?... Немає.

Іонова?

Кривошеєв?

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримую. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. За. Юраш – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

10 – за.

Андрій Андрійович?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято одноголосно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

 

СТРІХАРСЬКИЙ А.П. Всім дякую, колеги, дуже-дуже вдячний вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я вас вітаю щиро, Андрію Петровичу.

А ми, колеги, можемо перейти до наступного питання, як на мене, надзвичайно важливого, про приєднання Верховної Ради України до Парламентської Асоціації Співдружності у статусі спостерігача зі спеціальним статусом.

І я тут хотів би надати слово Олександру Павловичу Міщенку – заступнику міністра закордонних справ України. Будь ласка, Олександре Павловичу, вам слово.

 

МІЩЕНКО О.П. Шановний пане голово, шановні народні депутати, в своєму листі ми підтримали цю ідею, де спеціальний  статус практично застосовується зараз для нас, де дає можливість брати участь в широкомасштабних заходах, які охоплює ця  інституція. Парламентська Асоціація Співдружності є старішою парламентською організацією, охоплює безліч країн, 180 організацій різного рівня, де ми можемо бути присутніми.

Хоча ми не маємо статусу голосу і виступів під час засідань цієї асоціації, але бути представниками парламенту в цій організації – це вже є користь, тому що можна через інституцію доносити нашу позицію, що дуже важливо. І як я сказав, уже по 9 географічних регіонам співдружності, що для нас дуже важливо, будь-яка площадка для того, щоб доносити наші наративи щодо ситуації по відношенню до підтримки і забезпеченню міжнародної солідарності з Україною в цих умовах війни Росії проти  нас.

Тому МЗС підтримує, ми вважаємо, що доцільно здійснити ці процедури, а саме надіслати листа від Верховної  Ради, але перед цим треба визначитися щодо внеску, який щорічно українська сторона 5 тисяч фунтів стерлінгів має заплатити за участь нашу в статусі, от в цьому спеціальному статусі в асоціації. Але ми вважаємо, що це не такі великі гроші, але велика можливість для наших представників брати участь у заходах, які будуть  на полях і взагалі в форматі цієї організації. Тому ми підтримуємо і закликаємо вас також підтримати це рішення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую, Олександре Павловичу.

Чесно кажучи, я є таким палким прихильником цієї ідеї, тому що вважаю, що, як ви абсолютно правильно зазначили, це важливий майданчик для спілкування, в тому числі з країнами Глобального Півдня. І ми вже так з колегами почали вести розмови з нашими британськими колегами на цю тему, з представниками інших країн, які входять у співдружність, тому що це... І це я розглядаю також у контексті цієї Угоди про сторічне партнерство між Великою Британією та Україною, це фактично наближує нас, зближає у наших відносинах, тому я особисто це підтримую.

Колеги, хтось бажає висловитися або поставити запитання? Ні, нікого немає, я не бачу принаймні. А, будь ласка, Олександр Павлович, прошу.

 

МІЩЕНКО О.П. Олександре Олександровичу, якщо можна, я ще хочу довести. Ви правильно сказали, що у нас базова угода, оця сторічна, яка передбачає такі безпекові... нашу співпрацю. Крім того британці йдуть далі, зокрема під час останніх консультацій міжміністерських ми домовилися, що Британія надає нам свої площадки, своїх закордонних місій, де вони широко представлені, в них є більше можливості, як майданчик для організації наших заходів. Такий перший захід відбувся для бізнес-середовища в Туреччині на базі генконсульства Великої Британії в Стамбулі, було залучено дуже багато компаній, і це було позитивно, тобто вони навіть (Нерозбірливо) платять за оренду, за інші якісь речі, а ми вже наповнюємо своїм змістом ті заходи, які проводить Британія. Так само і це в парламентській сфері вони також надають нам площадку, де ми можемо самі планувати якісь заходи, зокрема зустрічі. Не скрізь ви можете зустріти всіх парламентарів, скажемо, з таких... з Нової Зеландії, з Австралії, які нас дуже підтримують, з Канади, з Британії і інших, тобто це, на наш погляд, якраз універсальна можливість для всіх нас об'єднати зусилля і парламентарів, і дипломатів для того, щоб досягти мети.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже вам дякую.

А стосовно внеску, внесок чи... А, будь ласка,  я тоді хотів надати слово Юрію Олександровичу. Будь ласка.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шановні члени комітету, відповідно до листа керівника Апарату внесок наш буде складати п'ять тисяч британських фунтів в цю асоціацію. І відряджати відповідно до цього статусу спеціального спостерігача ми можемо двох представників Верховної Ради України.

Ще доповнюючи виступ, можу сказати, що 180 членів, це мається на увазі законодавчих національних, регіональних або місцевих органів, тобто туди входять не тільки національні парламенти, умовно Австралія представлена ще й регіональними парламентами, так само як і Канада, тобто це 180 разом з усіма, не тільки національними.

І в асоціації є також такі цікаві органи, як мережа жінок парламентарів і мережа парламентаріїв з особливими потребами. І загалом організація дуже опікується питаннями обмінами кращими парламентськими практиками, а також проводить навчання для парламентарів. У них, на їх базі існує у Вестмінстері так звана парламентська академія і освітній центр. В мене все.

 Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую. Це дуже важлива інформація.

Колеги, давайте голосувати тоді, так. Хто за те, щоби підтримати приєднання Верховної Ради України до Парламентської асоціації співдружності Commonwealth, тобто у статусі спостерігача зі спеціальним статусом. Хто – за це?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Немиря?

Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Копиленко. Не бачу. Копиленко. Олександр Любимович. Нема.

 

КОПИЛЕНКО О.Л. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. За, бачу.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. За. Безугла.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Геращенко?

Іонова?

Кривошеєв?

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Руденко? Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. Підтримую.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримую. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Юраш? Юраш?

Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

9 – за. Андрій Андрійович.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято одноголосно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Ви знаєте, я вважаю, що це історичне рішення і важливо, що ми його ухвалили, прийняли одностайно. Я хотів би принагідно хоча б для протоколу висловити слова подяки нашим британським друзям за підтримку, яку вони продовжують надавати, і те, що ми долучимося до діяльності цієї Парламентської Асоціації Співдружності тільки сприятиме подальшому розвитку наших відносин, в тому числі міжпарламентських. Дуже дякую, колеги.

І останнє питання порядку денного – це про запрошення делегації Сейму Литовської Республіки відвідати Україну 5-6 травня 2025 року. Якраз на День Європи, так, 5 травня.

Я слово хотів би надати народній депутатці Юлії Юріївні Овчинниковій. Будь ласка, Юлія Юріївна. Ви є? Будь ласка.

 

ОВЧИННИКОВА Ю.Ю. Так. Доброго дня, шановний пане голово, шановні колеги. Дякую за можливість виступити по цьому питанню.

Дійсно, 5-6 травня планується візит наших друзів, колег, партнерів литовських. Завдяки тому, що відбулися парламентські вибори, оновився повністю склад групи дружби, і ми хотіли би здійснити перший візит оновленого складу групи дружби з литовської сторони в Україну. Буде голова групи дружби Саулюс Лучікас і ще також три члени парламенту плюс один представник протоколу, тобто п'ять осіб, які  планують приїхати і перебувати два дні, відвідати Київ і Київський регіон. Серед пропозицій були відвідати Харків, але литовська сторона повідомила, що все-таки хотіла би через загострену ситуацію залишитися в Києві, Київському регіоні, тому зупиняємося на такій адженді і щиро сподіваємося на підтримку, тому що, дійсно, Литва є для нас надважливим стратегічним партнером і ми дуже хотіли би продовжити поглибитись у співпрацю з нашими друзями і налагодити спільний парламентський, міжпарламентський план роботи, тим паче ми вже маємо з попереднім складом групи дружби і станом на зараз вже таку кроссекторальну міжпарламентську співпрацю між комітетами. І хочемо продовжити цю роботу, і далі сподіваємося мати спільні результати нашої співпраці.

Дякую вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую.

Будь ласка, колеги, чи будуть якісь запитання або хтось бажає висловитися з цього приводу? Я бачу...

 

МІЩЕНКО О.П. Олександр Олександрович, якщо дозволите.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Павлович, будь ласка, вам слово.

 

МІЩЕНКО О.П. Від імені МЗС ми підтримуємо цю пропозицію, Литва відноситься до країн NB8, які є нашими надійними союзниками, вони підтримують нас у всіх форматах, які є, вони певний час були лідером в наданні зброї, зараз Данія очолює це, Естонія, але, в принципі, в п'ятірку всі ці балтійські країни входять. У складі делегації є люди, які себе зарекомендували абсолютно з перших днів, ексспікер парламенту пані Вікторія, яка була одним із перших спікерів, коли прибули після початку цієї фази агресії Росії проти України, тобто це люди, яких можна вважати локомотивом нашої європейської солідарності. Тому ми підтримуємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую.

 

ОВЧИННИКОВА Ю.Ю. Пане голово, дозвольте додати?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

ОВЧИННИКОВА Ю.Ю. Я перепрошую. Дякую пану Олександру за надважливе уточнення стосовно участі пані Вікторії, пані Вікторія була спікером в попередній каденції і, дійсно, Литва продовжує залишатися лідером ще в коаліції з розмінування. Тому ми б хотіли стратегічні питання, об'єкти, пов'язані з військовою допомогою, обговорити. І надважливо все-таки, щоб була можливість нам наступні кроки спланувати. І дякую за уточнення від МЗС, це важливо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую.

Колеги, якщо немає більше бажаючих виступити, то тоді я пропоную проголосувати в наступному формулюванні. Тобто підтримати це запрошення і рекомендувати Голові Верховної Ради дати  доручення щодо запрошення цієї делегації Сейму і організації зустрічі.

Хто за те, щоб підтримати цю пропозицію?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Копиленко? За, да? Бачу.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Геращенко?

Іонова?

Кривошеєв?

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримую. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

Юраш?

Ясько

 

ЯСЬКО Є.О. За.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Дякую.

9 – за, Андрій Андрійович.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято одноголосно. Вітаю!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую, колеги. Я дякую і Юлії Юріївні, і Олександру Павловичу за участь в нашому засіданні.

Ми вичерпали порядок денний. Дуже вам дякую за конструктивну працю спільну і до побачення. Дякую.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку