За ініціативи Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва 16 грудня 2020 року відбулися  комітетські слухання на тему: «Міжнародно-правове забезпечення зовнішньої політики України в космічній сфері»

Учасники слухань обговорили питання зовнішньої політики у космічній сфері як складової загальної державної політики та нові підходи до міжнародного співробітництва у космічній сфері, пошуку нових ринків для української продукції, розробки та затвердження космічної програми, а також нових тенденцій у розвитку космічної галузі та появи приватних суб’єктів у космічній сфері.

Під час слухань також були обговорені питання щодо перспектив співпраці України з США (проект Артеміда – дослідження та використання космічних ресурсів на Місяці), Європейським космічним агентством (ESA) у дослідженні космосу, а також країнами арабського сходу у космічній сфері.

У слуханнях взяли участь: народні депутати – члени комітетів з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва,  з питань економічного розвитку, представники органів виконавчої влади України, представники науково-дослідних інституцій України та експерти.

Голова Комітету О. Мережко у своєму виступі наголосив, що Україна має значний науково-технічний космічний потенціал, який в повній мірі може бути реалізований лише у міжнародній кооперації, та на необхідності участі України у масштабних міжнародних проектах, присвячених побудові поселень на небесних тілах або ж захисту космічного простору від забруднення, а також приєднанні України до Європейського космічного агентства. О.Мережко, також, підкреслив важливість розвитку та диверсифікації економічної  дипломатії в сучасному глобалізованому світі, що сприятиме зміцненню української космічної галузі господарювання.

За результатами слухань будуть розроблені та у подальшому затверджені відповідні рекомендації, які сприятимуть зміцненню економічних зв’язків України зі стратегічними партнерами у сфері космічної діяльності, а також розширенню географії та активізації космічної дипломатії.

Стенограма комітетських слухань


Аудіозапис комітетських слухань доступний за наступним посиланням:

http://komzak.rada.gov.ua/audio/73753.html

Рекомендації комітетських слухань.


Презентації, які були представлені учасниками слухань:

Зовнішня політика у космічній сфері як складова загальної Державної політики (на прикладі Космічної політики США)

 Україна-США: стан та перспективи міжнародної співпраці у космічній сфері

Переваги співпраці з Європейським космічним агентством  у вивченні космосу

Налагодження дипломатичних відносин у космічній галузі між Україною та Арабським Сходом


 
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Комітетські слухання”

14 червня 2023 09:59
15 травня 2023 14:35
17 червня 2022 15:16
07 квітня 2022 15:24
14 травня 2021 10:30
05 лютого 2021 10:13
21 січня 2021 15:55
21 січня 2021 11:17