У Комітеті продовжується робота з розширення співпраці з державами Північної та Південної Америки та приведення нормативно-правової бази України у відповідність до національних інтересів

09 квітня 2024, 17:00

 

9 квітня 2024 року відбулося засідання Комітету під час якого було обговорено питання співробітництва України з державами Латинської Америки та Карибського басейну та були розглянуті законопроекти, спрямовані на зміцнення торгівельно-економічного співробітництва з Канадою та приведення нормативно-правової бази України у відповідність до національних інтересів нашої держави.

Комітет рекомендує Верховній Раді України схвалити:

·        проект Закону про вихід з Угоди про принципи справляння непрямих податків під час експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) між державами – учасницями Співдружності Незалежних Держав (р. № 0239), внесений Кабінетом Міністрів України. Схвалення проекту Закону обумовлене тим, що Україна тривалий час не бере участі у виконанні згаданої Угоди. У зв’язку з підтримкою частиною держав-членів СНД збройної агресії рф припинення дії Угоди дозволить привести договірно-правову базу України у відносинах з СНД у відповідність до сучасних реалій міжнародних відносин.

·        проект Закону про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою (р. № 0242), внесений Президентом України. Угода вчинена 22 вересня 2023 року в м.Оттава спрямована на лібералізацію ринків, що дозволить пожвавити торгівельно-економічне співробітництво між Україною та Канадою. Прийняття Закону України в майбутньому дозволить розширити ринки збуту для українських товарів і сприятиме розвитку та модернізації українського бізнесу. Комітет пропонує схвалити проект Закону з правками Комітету.

В рамках обговорення питання співробітництва України з державами Латинської Америки та Карибського басейну члени Комітету заслухали інформацію відповідального Заступника Міністра закордонних справ України за регіон та прийняли рішення і надалі сприяти розширенню контактів з державам регіону у відповідності до національних інтересів України.

Також під час засідання були обговорені організаційні питання, зокрема про звільнення та призначення позаштатних консультантів Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.