Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

10 травня 2022, 15:08

Сеймас Литовської Республіки одноголосно підтримав резолюцію про створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу за злочини російської агресії

10 травня 2022 року Сеймас Литовської Республіки одноголосно підтримав резолюцію про створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу за злочини російської агресії.

Резолюція підкреслює, що головною метою війни, яку веде Російська Федерація, є знищення українського народу та його самобутності, а також позбавлення його права на незалежний розвиток. Відтак, визнає повномасштабну збройну агресію проти України з боку збройних сил Російської Федерації та її політичного та військового керівництва, яка розпочалася у 2022 році геноцидом українського народу. Документ ініціює створення Спеціального міжнародного кримінального трибуналу (надалі – Спеціальний трибунал) для розслідування та оцінки агресії Росії проти суверенної України та переслідування винних після спільних зусиль міжнародної спільноти та відомих в історії прецедентів (Нюрнберзький, Токійський, Сьєрра-Леоне та інші спеціальні трибунали).

У тексті документу зазначено, що Російська Федерація, збройні сили якої свідомо і систематично відбирають цивільні об’єкти для бомбардувань, є державою, яка підтримує і вчиняє тероризм.

Участь у засіданні Сеймасу Литовської Республіки взяли заступник Голови Верховної Ради Олена Кондратюк та депутати Верховної Ради України, зокрема член Комітету Марія Іонова . Олена Кондратюк виступила перед депутатами Сеймасу та від імені Верховної Ради України висловила  вдячність Литовській Республіці та всьому Литовському народу  за всебічну підтримку та допомогу, яку ви вже надаєте і продовжуєте надавати Україні. Від зброї, передачі обладнання для відновлення мовлення у постраждалих регіонах до альтернативних маршрутів експорту українського зерна.

Українська делегація висловила подяку депутатам комітету у закордонних справах Сеймасу Литовської Республіки Лаймі Андрієкєнє та Жиґімантасу Павіліонісу за роботу над резолюцією і усьому литовському народу за підтримку України!