СТЕНОГРАМА

засідання Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

7 травня 2025 року

Веде засідання голова комітету МЕРЕЖКО О.О.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, радий вас бачити. Є у нас кворум, чи ще немає?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Так, є, Олександр Олександрович.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, є.

Колеги, перед тим, як почнемо офіційно засідання, декілька буквально слів. Питання ви знаєте. Хоча давайте почнемо навіть і офіційно, я висловлю свої думки, спостереження вже по ходу засідання. Колеги, перекличку не треба робити, так?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Олександр Олександрович, перекличку, так.

 

БОГДАНОВА В.О. Треба-треба.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Треба? Тоді давайте почнемо з переклички. Колеги, хто є?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря?

 

НЕМИРЯ Г.М. Немиря є. І, пане голово, я бачу, що є ще колеги з посольства. Вони б не могли представитись, хто вони? З посольства Сполучених Штатів.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. Є. Доброго ранку.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Копиленко? Нема.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Колеги, Пушкаренко є, просто я зараз на сході знаходжусь з нашим Першим віцеспікером, іншими колегами. Я просто наперед хочу сказати, що якщо не буде зв'язку, я підтримую, мій голос – за.

Дякую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Іонова?

Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Доброго ранку.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Є. Доброго ранку.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. Доброго ранку. Є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Дай боже, присутній.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. Доброго ранку. Присутня.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кворум є?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Да, є. 12 членів комітету.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Олександр Любимович, ви… (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Колеги, подивіться, будь ласка, порядок денний. Чи будуть зауваження, пропозиції щодо порядку денного, який містить в собі 2 питання? Не бачу.

Тоді можемо голосувати за порядок денний. Хто за те, щоб…

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Можна, у мене є пропозиція.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Я хочу нагадати, да, що вже два місяці зареєстровано у нас у Верховній Раді якраз звернення до Конгресу Сполучених Штатів… (Шум у залі) Можна мікрофони виключити, будь ласка? Дякую.

Отже, в мене наступна пропозиція, шановний пане Олександре. Як ви знаєте, вже дві місяці в Верховній Раді України зареєстроване є звернення до Конгресу Сполучених Штатів щодо необхідності забезпечення і збереження підтримки, збройної підтримки України. І, на жаль, це блокує, розгляд цього звернення монобільшість.

Я розумію, що це не зараз має бути, цей розгляд, але і в контексті от сьогоднішньої ночі, як ви правильно сказали, я все-таки прошу з Марією Іоновою, щоб ми наступного тижня розглянули це звернення, щоб воно було винесено на розгляд Верховної Ради України. Тому що ми з вами розглядаємо заяву зараз, тобто розглядаємо ратифікацію Угоди про створення інвестиційного фонду. На жаль, в цій угоді немає ні слова про безпекові гарантії, і я думаю, що ми як парламент маємо більше докладати зусиль для активізації діалогу зі Сполученими Штатами України для того, щоб гарантувати Україні все-таки і українському народу в першу чергу допомогу безпекову.

Тому я прошу не зараз, очевидно, але на наступний порядок денний щоб ми винесли це звернення до Конгресу. В ньому немає нічого негативного, навпаки, це позиція українського парламенту, українського народу – звернення про продовження військової допомоги. І щоб ми розглянули на комітеті, і це дало можливість розглянути в залі.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Ірина Володимирівна, я можу помилятися, будь ласка, поправте мене. Це питання виносилося в зал і не набрало необхідної кількості голосів, хоча я особисто голосував "за".

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Дивіться, це право наше… ви знаєте, що ваша зала блокує все, що робить опозиція. Ви не помиляєтеся, ви не помиляєтеся, але я думаю, що наш комітет має певну суб'єктність. І тому я наполягаю, щоб ми це розглянули комітетом, і це розкриє можливості потім для розгляду в залі цієї заяви.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Тобто я так розумію, пропозицій у вас немає до цього порядку денного, Ірина Володимирівна?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Я просто розумію, що зараз у нас такі, да, там обставини, скажімо так, ургентні, тому я просто озвучую свою пропозицію зараз, щоб ми вставили її на наступний порядок денний. Колеги це підтримують.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Стосовно, я тоді представлю представника Посольства Сполучених Штатів, це Саймон Хуан, який є радником з питань, з політичних питань, наскільки я знаю. Я з ним особисто знайомий, я представив наших колег, це, я вважаю, що це важливо, оскільки питання, яке торкається безпосередньо наших відносин і стратегічного партнерства між нашими країнами.

Колеги, давайте голосувати за порядок денний. Хто за те, щоб підтримати порядок денний в тому вигляді, в якому він є? Будь ласка.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За. 

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря?

 

НЕМИРЯ Г.М. Немиря – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Копиленко?

 

КОПИЛЕНКО О.Л. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.  

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Іонова?

 

ІОНОВА М.М. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. За.  

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Утримався.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Ясько.

 

ЯСЬКО Є.О. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. 13 – за, 1 – утримався.

Андрій Андрійович.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Тоді переходимо до розгляду питань порядку денного, два питання. Перше питання – це про повернення до розгляду законопроекту про ратифікацію Угоди між Сполученими Штатами і Україною.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. А дозвольте відразу запитання. А чому ми до нього повертаємось? Ми вчора присвятили три години цьому питанню, і ми би хотіли почути від голови, який вів комітет, який певні питання блокував і таке інше, – чому ми повертаємось до цього питання? Дайте, будь ласка, роз'яснення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ірина Володимирівна, я, вибачте, я не погоджуюсь з вами, я не блокую питання, я завжди ставлю на голосування. Тобто демократія вирішує, більшістю голосів. Я ніколи не блокував, не блокує і не буду блокувати, я – за демократію, за волю більшості в даному випадку. Але стосовно повернення, так, Григорій Михайлович, можливо, може пояснити, тому що він є ініціатором, промоутером цієї ідеї і цієї пропозиції.

Будь ласка, Григорій Михайлович.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Я перепрошую, ні, я перепрошую, Григорій Михайлович, я перепрошую, пане Григорію. Я як член комітету звертаюсь до голови комітету і я хочу, щоб ви роз'яснили зараз і комітету, і присутнім депутатам, і посольству, чому ми повертаємося до цього питання. Колеги, також моє питання ширше навіть.

Я наголошую, що в понеділок відбулася Погоджувальна рада, учасниками якої були я як співголова фракції "Європейська солідарність", інші колеги лідери парламентських фракцій. Але пан Мережко брав участь у Погоджувальній раді, тобто він був не просто присутній, він був свідок того, що Погоджувальна рада домовилася, і це був консенсус, до якого долучилося керівництво фракції "Слуга народу", керівництво парламенту, домовилися до того, що в преамбулу угоди, яка ратифікується, мають бути зафіксовані, констатовані ті речі, які є дійсними, що в угоді 26 раз згадується Угода про обмежене партнерство, уряд не надав парламенту цієї угоди. Важко уявити собі конгресмена, який би голосував будь-який документ, який би він не прочитав. І тому дуже дипломатичне там як би було запропоноване формулювання, що на час голосування Угоди про створення інвестиційного фонду депутати не отримали Угоду від уряду українського про обмежене партнерство.

Пан Мережко знає це, і вчора він проголосував двічі, що він утримується, тим самим дав сигнал "слугам", які не суб'єктними, вони не здатні самі приймати жодного рішення, тільки по команді.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ірино Володимирівно, будь ласка, не ображайте колег.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. І тому зараз... Я не ображаю… (Шум у залі) Я констатую факт, пане Мережко, що ви вчора… будь ласка. (Шум у залі)

 

БЕЗУГЛА М.В. Пане голово, вибачте, будь ласка, у нас в другий раз зривається засідання. Вибачте, я маю до вас, змушена звернутися. У нас другий раз... (Не чути)

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Пане Мережко, моє питання до вас дати відповідь, чому ви вчора не роз'яснили колегам про...

 

БЕЗУГЛА М.В. Пані Ірино, ви ж не голосували ні зараз, ні потім, ніяк, ви проголосували вже свої "мінські" перші і другі, то можете ви хоча б помовчати і дати рятувати країну?!

 

ІОНОВА М.М. Мар'яно, ви вже врятували країну... Пане голово, я тримаю руку, можна якось все ж таки, щоб ви головували?..

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, ми продовжуємо наше засідання з повагою один до одного. (Шум у залі)

 

ІОНОВА М.М. А Мар'яні можна виключити мікрофон? Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, я спробую відповісти на те запитання, яке поставила Ірина Володимирівна, і вже сама на нього відповіла. Так, дійсно була пропозиція на Погоджувальній раді, але моє завдання як голови комітету було, по-перше, узгодити цей текст, відредагувати його таким чином, щоб він, чесно кажучи, був по-людськи написаний, щоб він був написаний з точки зору юридичної техніки просто грамотно. Ми зробили все можливе. Ми взяли за основу пропозицію пані Юлії Тимошенко, Григорія Михайловича і написали на цьому варіанті з урахуванням пропозицій і юридичного управління, і МЗС, й інших відомств нормальний текст, так.

Ну політика є політика. Наші колеги наполягають на тому, що треба повернутись до первісного варіанту. У мене особисто як у юриста є певні запитання стосовно цього тексту. Але з точки зору підтримання консенсусу, з точки зору того, що нам необхідно ратифікувати цей надзвичайно важливий документ, від якого залежить виживання країни, я буду підтримувати його. Ось така моя відповідь, можете приймати, можете – ні.

Колеги, давайте тоді голосувати, так?

 

ІОНОВА М.М. Який документ, пане голово? Можна я скажу?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Проект, проект Закону про ратифікацію.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Повернення, про повернення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Повернення, так. Голосуємо за повернення, колеги, тоді. Ставлю на голосування це питання. Хто за те, щоб повернутись до розгляду законопроекту про ратифікацію? Хто – за?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря?

 

НЕМИРЯ Г.М. Немиря – за повернення до здорового глузду.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Копиленко?

 

КОПИЛЕНКО О.Л. Я хочу сказати, шановні колеги, відповідаючи, можливо, Ірині Володимирівні стосовно суб'єктності. Моє ім'я є ще на проекті акта незалежності України, тому, хто тут суб'єктний, не будемо сперечатися. І я цілком свідомо голосую – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ми бачимо сьогодні всі суб'єктність депутатів по отмашке нарешті голови комітету. Я і вчора голосувала – за разом з Григорієм Михайловичем, з паном Шараськіним, з пані Іоновою, і сьогодні я голосую – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Іонова? Марія Миколаївна?

Кривошеєв?

 

ІОНОВА М.М. За, я ж сказала – за.

 

КРИВОШЕЄВ І.С. За. Кривошеєв – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Утримався.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. Ясько – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

13 – за, 1 – утримався.

Андрій Андрійович.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Ми можемо переходити до розгляду, можна сказати так, головного питання, тобто другого питання – про ратифікацію.

Перед вами – в чат, будь ласка, подивіться, – є той варіант, який базується на тому, що запропонував, на пропозиціях Григорія Михайловича. Ви знаєте, я дуже рідко, я намагаюсь не виступати взагалі, але перед тим, як...

 

ІОНОВА М.М. Вибачте, а можна вислати тим, хто не в чаті, пане голово, можна?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. А мені окремо, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хто не в чаті? А, я тоді попрошу секретаріат направити...

 

ІОНОВА М.М. Можна по пошті офіційній щоб нам висилали? Ну, я вибачаюсь, у нас же офіційна переписка в пошті.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре, я тоді попрошу секретаріат направити колегам, які не в чаті. Бачите, як незручно іноді працювати.

Я хочу декілька слів сказати про цей варіант. Я буду голосувати...

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Я перепрошую, можна технічне питання? Пане Олександре, технічне питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Ірина Володимирівна, технічне питання.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Дякую.

Це технічне питання, зараз ще не обговорення, я на обговоренні окремо візьму слово. Марія Іонова абсолютно права, ми просимо не в чат кидати, а офіційно по пошті надати депутатам зараз пропозиції, які ми обговорюємо. Більше того, до нашого зараз обговорення знову долучилися депутати різних фракцій, і вони зараз задають справедливе питання, що ми обговорюємо. Не всі мають цей повний текст, тому ми просимо зараз так само викласти в чат Zoom те, що ми обговорюємо, щоб могли це побачити колеги з інших фракцій, які долучилися до обговорення. А також я прошу колег з інших фракцій, які зараз долучились і не є членами комітету, скинути у ваші чати ваших фракцій. Тому що питання важливе, і щоб всі депутати розуміли за день до ключового голосування взагалі кінцевий варіант документа.

І звертаю увагу на вашу, шановний пане голово, роботу як голови комітету, що ваше завдання все-таки, – ми зараз обговорюємо не приватну переписку, ми обговорюємо важливий документ, – ваше завдання через офіційну пошту надсилати всім депутатам парламенту ці документи.

Дуже вдячна. Будь ласка, скиньте це.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Ірина Володимирівна, дуже дякую за технічне зауваження.

До речі, хочу нагадати, що цей варіант, про який йдеться сьогодні, вчора його озвучував Григорій Михайлович. Тобто він вчора був предметом дослідження і обговорення на комітеті, тобто йдеться про цей саме варіант.

Ну, стосовно цього тексту, я тоді, знаєте, я утримаюсь від своїх коментарів, вони не мають значення все одно. Тому я хотів би надати слово Юлії Анатоліївні, а потім Андрію Івановичу.

Юлія Анатоліївна, будь ласка, якщо можна, декілька слів.

 

СВИРИДЕНКО Ю.А. Доброго дня. Дякую за можливість виступати на комітеті.

Мені здається, що ми вчора доволі детально проговорили про текст угоди, яка планується до ратифікації. Я думаю, що всі депутати розуміють, наскільки критично важлива для нас підтримка відносин з нашим стратегічним партнером. І всі депутати, які сьогодні є на комітеті і долучені інші депутати, мали можливість вчора поспілкуватися з усією переговорною командою з нашого боку для того, щоб ми могли детально розповісти про основи цієї угоди.

Я так розумію, що текст, який сьогодні буде запропонований головою комітету до голосування, дає комфорт депутатам відносно того, що так як воно і є, що так як угоди, інші угоди, які мають по суті публічно-приватний характер, допоки не фіналізовані, і ми їх не можемо як уряд запропонувати для ознайомлення депутатів. То для того, щоб був певний комфорт при голосуванні, ту редакцію, яку запропонував голова комітету, ми її підтримуємо. Нам важливо, щоб ця угода була ратифікована на цьому тижні і підтримана депутатами.

Дякую. Якщо потрібно по тексту угоди, ми ще можемо ще раз проговорити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, дякую.

Колеги, якщо я з вашого дозволу дам слово Григорію Михайловичу як ініціатору і автору цієї пропозиції, можемо так?

Григорію Михайловичу, ви хотіли б висловитися?

 

НЕМИРЯ Г.М. Шановні колеги, я просто коротко підсумую те, що було сказано. Я в черговий раз хочу подякувати Юлії Анатоліївні, всій урядовій команді, які працювали дуже наполегливо, відкрито і давали пояснення навіть тоді, коли це складно було робити. Я особисто високо ціную це відповідальне відношення до питання, яке стосується національних інтересів України.

Я погоджуюсь з тим, що ця угода є важливою, що це важливий крок до того, щоб Україна продовжувала не просто чинити спротив, а успішно чинити спротив. Ми цінуємо також зусилля, докладені американським колегами. І як щойно було зазначено, просто ці пропозиції, які вчора були озвучені, вони констатують факт, про що щойно пані Перша віцепрем'єр нагадала, що, дійсно, на момент ратифікації Угоди про обмежене партнерство або інших будь-яких майбутніх угод, які, як нам сказали, і не будуть потребувати ратифікації парламенту, у членів комітету, у народних депутатів не було. Ось і все.

І я думаю, що це приклад, коли було знайдено консенсус під такий короткий проміжок часу. Тому, як і вчора, так і сьогодні, я закликаю внести ці 3 параграфи, узгоджені тим більше консенсусом також на Погоджувальній раді, в рішення комітету. І головне в рішенні комітету навіть не це, а те, що комітет пропонує ратифікувати угоду.

Єдине питання, яке в мене залишається, я розумію, що Андрій Іванович або представник МЗС присутній. Вчора МЗС запропонувало додати заяву до цього тексту. Чи МЗС підтверджує це, чи, можливо, ситуація зараз змінилася?

 

СИБІГА А.І. Дякую… Вітаю всіх, шановний пане голово, шановні народні депутати. Ще раз наголошуємо на важливості ратифікації підписаної угоди, яка відповідає українському національному інтересу і даватиме серйозний поштовх, імпульс для розвитку подальших відносин зі Сполученими Штатами Америки, що особливо важливо на теперішньому етапі.

Друга позиція. Те, що зараз пропонується, на нашу думку, воно не містить ніяких нормотворчих функцій чи завдань. Можливо, воно і відповідає дійсності, але можливо знайти якусь іншу юридичну формулу, щоби не блокувати процес ратифікації. Моя команда дійсно пропонувала, можливо, прийняти окремо заяву щодо констатації факту, а не зараз вносити відповідні корективи вже в погоджений законопроект.

Тобто наше бачення ось таке. Найголовніше, щоби угода була ратифікована.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Андрію Івановичу.

Я бачу, піднята рука у двох наших колег: це Ірина Володимирівна й Андрій Вікторович Мотовиловець. Тобто я в такій послідовності і надаю їм слово: спочатку Ірина Володимирівна, а потім Андрій Вікторович.

Будь ласка, Ірина Володимирівна.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Олександр Олександрович, Ірина Володимирівна, вибачте, будь ласка. Може, є сенс зачитати оцей текст останнього абзацу заяви, про яку йдеться, якщо у вас нема перед очима?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ні, в мене немає заперечень. Будь ласка, ми ж обговорюємо якраз, то давайте зачитайте, а потім давайте…

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. "Ця Угода діє на всій території України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, включно з територіальним морем України та деокупованими територіями Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, частин Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей".

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Ірина Володимирівна, вам слово, будь ласка.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Да, дякую. Дякую, колеги. Я ще раз також доєднуюсь до слів подяки всім, хто долучився до обговорення. Це надзвичайно важливо, це парламентаризм, коли ми маємо можливість обговорювати такі важливі заяви, знайомитися з ними, дискутувати щодо угод.

Єдине, пані Юля, це робиться не для комфорту депутатів. Такого поняття, як комфорт урядовців, комфорт депутатів немає ні в Україні, ні в Сполучених Штатах, ні в інших країнах. Це робиться для усвідомленого голосування, для того, аби ознайомитися з деталями документа, який ми зараз обговорюємо, і прийняття усвідомленого рішення. По-перше, ми ще раз наголошуємо, що це ненормально, коли рішення приймається за день до важливого голосування.

По-друге, пані Юлія, користуючись вашою тут присутністю, наша фракція чекає сьогодні зустрічі з вами. Ми просимо вас після засідання комітету надати мені як керівниці фракції і нашій фракції офіційно час цієї зустрічі. Ви вже проводите зараз консультації з іншими фракціями. Тому що політична позиція нашої фракції буде визначатися після певних питань уточнюючих в переговорній групі. Це друге зауваження.

І третє. зараз ми вперше почули від пана міністра Сибіги щодо заяви. Це хороша ідея, пане міністре, нам здається. Я хочу вас поінформувати, що ми напрацювали відповідний проект заяви паралельний також. І ми як фракція плануємо зареєструвати цей проект заяви після зустрічі якраз урядовою командою, де ми хочемо уточнити певні моменти. Тому я якраз хотіла тут поставити вас до відома і також поінформувати, що до засідання фракції ми не братимемо участь у голосуванні за текст угоди, тому що це, очевидно, політичне рішення. Це я хотіла поінформувати.

І останнє, зауважити пана Мережка, що зверніть увагу, ви правильно сказали, що є політичні рішення, і сьогодні ви змушені повернутися до прийнятого вже рішення на Погоджувальній, тому що фракція "Батьківщина" дуже чітко поставила, да, залежність свого голосування від прийняття цих абзаців в преамбулу угоди. Так от я хочу нагадати від нашої фракції, що ми так само наполягаємо, щоби комітет розглянув заяву до Конгресу Сполучених Штатів щодо збереження військової підтримки України. Це важливо і це рішення, яке, очевидно, є... воно не має партійних назв і прізвищ. Це рішення те, яке має об'єднати український парламент.

Дякую.

 

БЕЗУГЛА М.В. І роз'єднати Конгрес. Але ви ж все одно не будете голосувати. Вибачте, пане голово, не витримала трохи.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Пане голово, я ще хотіла звернути вашу увагу, пане голово...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

(Не чути)… будь ласка, вам слово, потім Марія Миколаївна.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Вибачте, пане голово. Андрій, я перепрошую. Пане Андрію, я перепрошую. Я перепрошую, пане Андрію, хоча дуже рада, що ви доєднались, це до Андрія Мотовиловця зараз, до нашого комітету. Я звертаю увагу ще раз на задачі голови комітету. Ваша задача – це ведення комітету і забезпечення всім рівних прав. Я підняла руку, я дуже прошу, щоб мене ніхто не коментував. Коли комусь хочеться дати якісь коментарі, записується, будь ласка, на слово і дає коментарі угоді, а не колегам по комітету. А ви за цим, будь ласка, пане голово, слідкуйте.

Дуже дякую.

 

БЕЗУГЛА М.В. Пане голово, я підняла руку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, я бачу, я всі руки бачу. Андрій Вікторович, будь ласка, вам слово.

 

МОТОВИЛОВЕЦЬ А.В. Друзі, я також член Погоджувальної ради, я хотів прибрати маніпуляції щодо рішення Погоджувальної ради. Була пропозиція, яка не ставилася на голосування. Головуючий Погоджувальної ради пан спікер попросив, уповноважив мене на погодження цього тексту. Погодження було вчора і вчора ввечері воно змінилося після консультацій з іншими фракціями, консультацій з урядовою командою.

Я дякую урядовій команді за професійність і за можливість почути депутатів, це для нас дуже важливо. Я дякую за можливість говорити з іншими депутатами, які вели професійні дискусії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую.

 

МОТОВИЛОВЕЦЬ А.В. Щодо питань по Мінських угодах, шановні колеги, наша країна переживала багато важких часів, нехай суспільство дасть свої висновки політичні будь-яким рішенням. Давайте не піднімати цю тему, йти далі.

Щодо образ партії "Слуга народу", шановні представники опозиції, жодне голосування Верховної Ради без фракції "Слуга народу" неможливе. Прийде час, ми виведемо депутатів "Слуги народу", залишимо вас в залі, подивимося, які ви суб'єкті. Я прошу ніколи не ображати фракцію "Слуга народу". Ми отримали мандати від наших виборців, ми сформували більшість і ми працюємо на благо всієї країни.

Дякую всім за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Марія Миколаївна, а потім Мар'яна Володимирівна.

Марія Миколаївна, будь ласка.

 

ІОНОВА М.М. Дуже дякую.

Перше: я би хотіла наголосити, що як розробник, один з розробників заяви-звернення до Конгресу, наполягала би, щоб ми дійсно її якнайшвидше розглянули, тому що, особливо хочу звернути увагу пана міністра. Пане Андрію, якщо треба, ми там окремо вам вишлемо, ви побачите, що заява абсолютно нормальна, адекватна від імені Верховної Ради України. Я би просила, щоб врахували теж, не побоюсь цього слова, професіоналізм по тексту, який там написаний. І я впевнена, що ми всі разом це приймемо, обговоримо.

І тепер друге питання. Якщо можна, ми користуємось тут нагодою, що є пан міністр, бо вчора ми не все встигли задати, якщо можна, я зараз задам питання чи ми пізніше, будуть якісь питання і звернення. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Справа в тому, що останній з виступів – це Мар'яна Володимирівна і ми переходимо до голосування. То, будь ласка.

 

ІОНОВА М.М. Добре. Тоді, якщо можна, я тоді, якщо можна, завершу. Пан Андрій, ми вчора обговорювали, що стосується безпекової угоди і ми обговорювали, що стосується декларації так званої Помпео по Криму. Можна запитати, скажімо так, яка доля теж цих угод? Тому що ми вважали би, що в контексті даної угоди, яку ми обговорюємо, мало би бути зазначено в тому числі, що безпекова угода, вона є дійсною і діє, і так само згадати декларацію Помпео, може, тоді деякі речі не треба було би згадувати як би зараз в нашій постанові. Якщо можна, просто ці питання.

І знову ж таки чи внутрішньодержавні процедури Сполучених Штатів, вони не передбачають ратифікації? Тобто чому все ж таки ні безпекова угода, ні дана угода не ратифікується в Сполучених Штатах? Дуже дякую.

І, пане Андрію, ми точно за те, щоб парламент працював. Вибачте, я мушу відреагувати, але останній рік "слуги народу" дають голоси 178 максимум. Дякую. Можете зафіксувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, тоді Андрій Іванович, а потім – Мар'яна Володимирівна і ми переходимо до голосування.

 

СИБІГА А.І. Дякую, пане голово. Дякую, Марія Миколаївна, за ваші запитання і пропозиції.

Перше. Якщо чесно, я вже заплутався, про який текст і заяви, і про який текст документа ми говоримо. Тому було би бажано, якщо ми оцінюємо, щоб розуміти, що ми коментуємо. Це перша позиція.

Друга позиція, щодо запитань. Марія Миколаївна, заява Помпео діє, безпекова угода діє. Ми зі свого боку підготували для американської сторони і передали їм, і поставили до відома наше бачення в контексті ситуації, пов'язаної і з "кримським питанням", і з територіальною цілісністю України, довідку відповідну щодо ситуації, пов'язаної, власне, через призму заяви Помпео.

Тому ще раз, ці два документи діють, угода, яка підписана, предмет регулювання – це інвестиційне співробітництво, торговельне інвестиційне співробітництво. Тому відсилок до цих документів не було.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Мар'яна Володимирівна, і переходимо до голосування.

 

СИБІГА А.І. Ви запитували про внутрішньодержавні процедури, то давайте.... Антон, можна я вас запрошу, щоб, ми відразу вам прокоментуємо розлого. Я вже коментував на закритій зустрічі цю ситуацію, але я попрошу нашого директора юридичного департаменту розлого прокоментувати.

 

КОРИНЕВИЧ А.О. Доброго ранку, шановний пане голово, шановні народні депутати. Ситуація з внутрішньодержавними процедурами у США наразі наступна. За даними і Сенату США, і Державного департаменту США з 1990 року лише близько 6 відсотків міжнародних договорів у США ратифікуються Сенатом. тобто 94 відсотки діють таким чином, як буде діяти ця угода і як діє двостороння безпекова угода як executive agreement – виконавча угода, яка виконується чинним урядом у межах його повноважень і зобов'язань.

Така політична ситуація в США в тому числі пов'язана з тим, що з 1960-х років у Сенаті немає однопартійної більшості, а для того, щоб проголосувати ратифікацію потрібно дві третини голосів Сенату. Це 61 голос, якщо не помиляюся, зі 100. Саме тому 94 відсотки угод для Штатів діють як executive agreement і не ратифікуються. Тому ця ситуація, вона не є абсолютно нічим нестандартним, це стандартний підхід.

Щиро дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я, якщо можна, додам як юрист-міжнародник, який викладав право міжнародних договорів. З точку зору Віденської конвенції про право міжнародних договорів найважливіше є виразити згоду на обов'язковість договору, це головне. А способи вираження цієї згоди на обов'язковість договору, вони можуть бути різними. Це не тільки ратифікація, це інші способи. І кожна країна в силу свого суверенітету має право самостійно вирішувати, в який спосіб вона виражає згоду на обов'язковість договору. Для нас з точки зору Сполучених Штатів найважливіше, щоб вони виразили цю згоду на обов'язковість цієї угоди. Як вони це зроблять, це вже другорядне питання.

Тоді, Мар'яна Володимирівна, і голосуємо.

 

ІОНОВА М.М. Вибачте, будь ласка, пане голово. Просто у нас ще було вчора якраз до пана Андрія. Пан Андрій, в контексті Європейського Союзу пані Оля Стефанішина включалась, але на всяк випадок, якщо можна, ми перепитаємо. Тому що якраз було питання наших європейських наших зобов'язань по ЄС. І я вже тоді тут, якщо можна, скористаюся, тобто чи…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Марія Миколаївна, ви ж мали можливість виступити, поставити запитання.

 

ІОНОВА М.М. Я – останнє питання. Вибачте, будь ласка, я – останнє питання.

Те, що стосується, якщо Сполучені Штати, вони визнають пріоритетність зобов'язань України перед Європейським Союзом, тобто чи обговорювалось взагалі, щоб це було відображено в угоді? Тому що положення угоди даної, яку ми обговорюємо, вірніше, про створення фонду, як би там не зазначено про пріоритетність умов членства України ЄС і зобов'язань, на які ми маємо, ну як би йдемо на шляху до ЄС, перед саме тими зобов'язаннями, які ми взяли на себе, укладаючи цю ресурсну угоду.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Можна уточнити навіть. Маша права абсолютно. Пане міністр, вчора і Іванна задавала це питання. І, пане Мережко, зверніть увагу, що Іванка теж підняла руку, після Мар'яни дайте їй слово. Там є дуже важлива норма. Пан міністр і пані Свириденко вчора відповідали, але ми б хотіли вашу почути відповідь. Там написано, що у випадку, якщо тема стосується там наших певних, скажімо, угод з Європейським Союзом, то вступають в силу консультації. Чи достатньо консультацій в міждержавній угоді для того, аби визнати все-таки пріоритетність нашого права в контексті членства в ЄС? І чи не порушується тут Конституція? От кілька разів вчора звучало це питання.

І, пані Свириденко, я перепрошую, наша фракція дивиться трансляцію, це вважайте, що це питання. Ми хочемо зараз в публічний час почути зустріч вашу з нашою фракцією.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Андрій Іванович, будь ласка, якщо можна, коротенько, і тоді…

 

СИБІГА А.І. Дякую. Дуже коротко.

 

БЕЗУГЛА М.В. І в мене рука.

 

СИБІГА А.І. Це серйозне запитання, і я вам ще раз підтверджую як міністр закордонних справ, що текст угоди, зобов'язання, які ми отримали чи отримаємо внаслідок ратифікації цієї угоди, не суперечать нашому стратегічному курсу вступу і набуття повноправного членства у Європейському Союзі. Це перша позиція.

Друге. Оскільки ми тут не лише у форматі депутатів і урядовців із залученням і посольства США, то я скажу вам теж коротко, що ми консультувалися з європейськими нашими найближчими союзниками в контексті і змісту договору, і його тексту. І ми маємо підтвердження, в тому числі від наших європейських колег, що текст не суперечить нашим зобов'язанням в контексті євроінтеграційного курсу.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Колеги, я чую, лунає тривога, до речі, а це питання безпеки також. Тому закликаю, Мар'яна Володимирівна, якщо можна, не дуже розлого, і ми голосуємо тоді.

Будь ласка, Мар'яна Володимирівна.

 

БЕЗУГЛА М.В. Да, дякую. В мене трошечки рефлексія щодо ефірного часу і щодо того, що замість того, щоб обговорити, дійсно, нюанси нашого голосування, нам пропонували нав'язати якесь звернення до конгресу. Я подивилася це звернення, тут говориться про захист і ідеали, і свободи, і демократії. І, наприклад, дякую це Трампу за його виняткову поведінку і партнерство з союзниками. Вибачте, ви його тролите чи що? Люди, прокиньтеся! І сім завдань Конгресу і Сенату, які вони мають виконати фактично. Тобто ми чинимо політичний тиск на іншу державу.

То для чого таке звернення? Щоб ускладнити роботу наших дипломатів, які й так провели титанічні, зробили титанічні кроки, щоб з того, як у нас зупиняли надання даних розвідки і елементарну любу допомогу, ми прийшли до більш-менш узгодженого партнерства прозорого, без п'ятисот, трьохсот п'ятдесяти чи ще якихось 100-500 мільярдів боргу від України за те, що ми боремося? Зараз в Сполучених Штатах дуже складна ситуація і давайте ми не будемо усугубляти зі свого боку. Тому пропоную голосувати і довіритися нашим, зокрема Міністерству закордонних справ, Міністерству економіки та тим процесам, які уже вдалося подолати.

Да, повітряна тривога почалась.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Колеги, я не маю права піддавати ризику ваше життя, тому що хтось має, повинен йти в бомбосховище. Давайте голосувати.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Олександре Олександровичу, треба ж питання: за що голосувати?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Голосуємо, Олександре Олександровичу, ставте на голосування.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. За що голосувати?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю на голосування.

 

КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О. Пане Олександре, а дозвольте задати запитання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хто за те, щоб підтримати проект…

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Олександре Олександровичу, ми задаємо секретаріату оформляти…

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Дивіться, члени комітету висловилися, Олександре Олександровичу, ставте на голосування.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Олександре Олександровичу дайте, будь ласка, слово секретаріату.

 

БЕЗУГЛА М.В. Да, давайте проголосуємо спочатку, а потім можемо ще щось обговорити, в кого буде бажання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, давайте.

 

БЕЗУГЛА М.В. Пане голово, давайте голосувати.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Олександре Олександровичу, ми маємо розуміти за що голосувати, як оформляти секретаріату? Ми зараз голосуємо за пропозицію, яка надана була, яка зараз виставлена на сайті, в чаті.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Ці три пункти, три абзаци ми ставимо в преамбулу поданого урядом закону. Все.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, преамбулу. Да, все.

Григорій Михайлович, правильно?

 

КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О. Я перепрошую, а ви вже не використовуєте те, що пропонував МЗС по територіальній цілісності? Можна це уточнити?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, ми включили. Ми залишаємо це.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. І заява залишається?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Все залишається. Саме такий варіант.

Григорій Михайлович, ви є? Ви на зв'язку? Ви погоджуєтесь з таким варіантом, який запропоновано? Я не чую, включіть, будь ласка, мікрофон, Григорій Михайлович.

 

НЕМИРЯ Г.М. Да, колеги, дуже просто. У нас є проект рішення, проект рішення складається з трьох параграфів, які зараз додатково надіслали. Потім четвертий параграф, де говориться, що Верховна Рада ратифікує, ратифікувати. І останній, який курсивом, це те, що запропонував МЗС. Таким чином у нас будуть п'ять параграфів, які, власне, ми вже обговорюємо другий день.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Все. Дякую, ми зрозуміли.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тоді ставлю на голосування.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. У мене уточнення. Я перепрошую, у мене уточнення. Пане голово, технічне уточнення. Ми вчора провалили два абзаци, але третій проголосували, я нагадаю. От уточнення для всіх членів комітету і всіх присутніх. Зараз ми повертаємося до проголосованого варіанту, правильно? З цим абзацом, який вчора додався.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, так, ми включаємо.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. І до нього додаємо ще абзаци, запропоновані паном Немирею, правильно?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так.

Григорій Михайлович, правильно?

 

БОГДАНОВА В.О. Ні, неправильно.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Там не можна, їх не можна скомпілювати, то треба все сідати переробляти.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ні, так вибачте…

 

НЕМИРЯ Г.М. Колеги, я ще повторю, дуже прошу, не треба ускладнювати. Там one should not fix what isn't broken (не треба ремонтувати те, що не зруйновано).

Є три параграфи, про які зараз йдеться, які були вчора запропоновані. Є вчорашнє рішення, яке врахували, і то частково, лише третій параграф. Тому ще раз повторюю, що пропонується. Включити повністю, так, як вони вчора пропонувались, і те, що було озвучено і на Погоджувальній раді, і узгоджено вчора в консультаціях, три параграфи; потім йде параграф вчорашнього рішення, він четвертий, де ратифікувати (це основний параграф); і потім курсивом йде те, що... заява.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Заява Верховної Ради, тобто заява до угоди.

 

НЕМИРЯ Г.М. Да, із заявою, ратифікувати із наступною заявою. От і все, п'ять параграфів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Все, колеги, ставлю цю пропозицію на голосування. Хто – за?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря?

 

НЕМИРЯ Г.М. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Копиленко?

 

КОПИЛЕНКО О.Л. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. А ми зараз голосуємо не ратифікацію, а тільки вставку цих додатків, правильно?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Заміну.

 

НЕМИРЯ Г.М. Ратифікацію, там йдеться про ратифікацію.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ми ще не текст повний ратифікації, ми тільки всі абзаци голосуємо зараз?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Повний текст ратифікації.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Наша фракція, ми підтримуємо вставку цих абзаців, про які говорить Григорій Михайлович. Ми вчора голосували – за, наше рішення по угоді в цілому буде політичне. І ми не отримали, і зараз ви свідки цього, від пані Свириденко час зустрічі нашої фракції з урядовою командою. Тому ми просто не беремо участі в голосуванні зараз.

Дякую.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Утримались?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Ви – утримались?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ні-ні, ми не беремо участі. Ми – не утримались, ми політично визначимось на фракції.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Ірина Володимирівна, нагадую Закон про комітети: за, проти чи утримались?..

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ми не беремо участі в голосуванні, це наше право. Ми вибрали картку, витягли картку. Нас не було.

 

БОГДАНОВА В.О. Зазначено в стенограмі.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Зазначено в стенограмі.

Іонова?

 

БОГДАНОВА В.О. Утримались, да?

 

ІОНОВА М.М. Ми підтримуємо абзац пана Немирі, але дійсно зараз не беремо участі в голосуванні.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Зрозуміло.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Нехай у протоколі буде фраза, нас не було.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Так-так.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Кривошеєв – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Я підтримую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Шараськін – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш – за. Юраш – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. 12 – за. 2 члени комітету не брали участі в голосуванні.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято одноголосно.

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Олександр Олександрович, головне, що у всіх карти на руках є.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, карти, дали собі карти.

Колеги, питання безпеки. Хто має йти у бомбосховище, будь ласка. (Шум у залі)

 

БОГДАНОВА В.О. Олександр Олександрович, чекайте.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Ні, Олександр Олександрович, рекомендація внесення на Верховну Раду за основу та в цілому з пропозицією комітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. А, ще раз голосування?

 

БОГДАНОВА В.О. Да.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Вибачте, так якщо, я перепрошую, я ж…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте голосувати тоді…

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Пане Олександре, стоп.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. … за основу та в цілому. Хто за те, хто за цю пропозицію, будь ласка, хто – за? Голосуємо.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Я перепрошую, пане Олександре, пане Олександре. Пане Олександре, технічне питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуємо.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Пане Олександре, технічне питання і до комітету. Я ж уточнювала, що ми голосували попередньо. Ви сказали: ратифікацію. Це була не ратифікація значить, це був текст тільки, правильно? Ну, зараз буде ратифікація?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Да. Правильно, правильно, Ірина Володимирівна.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ні, так ви ж ввели нас з Марією в оману. Ми – за, ми за цей текст. Я за цей текст, ми за текст, куди включаються…

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Ми зазначили в стенограмі, зазначили…

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Да, внесіть в стенограму, будь ласка, що я – за, да, я за цей текст. А участі в ратифікації ми не беремо до зустрічі з урядом. Ми – за цей текст, да.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, добре.

Голосуємо тоді, голосуємо вже остаточне голосування. Хто – за?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря?

 

НЕМИРЯ Г.М. А ви не запитали голову комітету.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Він вже сказав – так.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Сказав – за, питали.

 

НЕМИРЯ Г.М. А я не чув. Може він повторити?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я – за, Григорій Михайлович.

 

НЕМИРЯ Г.М. О, дуже добре. Я – за.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ваші пропозиції, за ратифікацію.

 

НЕМИРЯ Г.М. Я – за також.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Копиленко?

 

КОПИЛЕНКО О.Л. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко остаточно – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Геращенко просить ще раз внести зміни в результати голосування за текст, де додається наш голос за попереднє голосування. Ми за внесення змін до тексту з цими важливим правками. Щодо рекомендації ратифікації, ми не беремо участі в голосуванні. От зараз ми не беремо участі в голосуванні.

Дякую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Добре. Зрозуміло.

Кривошеєв.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.. А Іонова?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Іонова?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Немає вже.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Кривошеєв – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. Руденко – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Шараськін – утримався.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Ясько?

 

ЯСЬКО Є.О. Ясько – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. 11 – за, 2 – не брали участь у голосуванні, 1 – утримався.

Андрій Андрійович.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято. Вітаю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, дякую. Рішення прийнято. Ми вичерпали порядок денний. Сподіваюсь, що третього засідання на цю тему не буде.

Дякую.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. У мене питання. Пані Свириденко не відповіла на питання нам. Пані Свириденко, дайте, будь ласка, час нашій команді.

 

МОТОВИЛОВЕЦЬ А.В. Я прошу вибачення, організація зустрічей Юлії Анатоліївни проводиться через фракцію "Слуга народу". Ви можете зв'язатися з керівництвом фракції, особливо зі мною, і ми поговоримо з вами, чому зустріч можлива, чому неможлива.

Дякую. Юлія Анатоліївна, на запрошення фракції "Слуга народу" зустрічається.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Я перепрошую, ми зустрічаємося з урядом.

 

БЕЗУГЛА М.В. Андрій… (Не чути) але це не відповідає законодавству. Тут я змушена навіть захистити пані Ірину…

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Мене не треба захищати.

 

БЕЗУГЛА М.В. тому що народний депутат має той же самий мандат, і вони мають право зустрічатися і домовлятися про зустріч з віцепрем'єр- міністром точно так же, як "Слуга народу"…

 

МОТОВИЛОВЕЦЬ А.В. "Слуга народу" організовує зустрічі урядової команди для того, щоб...

 

ІОНОВА М.М. Пане Андрію, так ви ж не власник уряду. Пане Андрію, ви ж... (Загальна дискусія)

 

НЕМИРЯ Г.М. Я, користуючись присутністю міністра закордонних справ, Андрій Іванович, ми зверталися до вас.

 

СИБІГА А.І. Давайте посольство США відключимо вже, я вас прошу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, давайте.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. А це, до речі, цікаво, що посольство слухає суб'єктність парламенту, що зустрічі опозиції з міністром організовує "Слуга народу".

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, ми завершили офіційно засідання, тому… (Загальна дискусія)

 

СИБІГА А.І. … народні депутати й урядовці.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. … розумієте, демократія. Демократія просто пылает таким комуністичним просто вогнем.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я всім дякую, колеги, за участь.

Дякую, колеги, до побачення.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку