Звіт про діяльність депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків із Швейцарською Конфедерацією

Комітет
03 січня 2024, 13:23

 

Звіт про діяльність депутатської групи Верховної Ради України

з міжпарламентських зв’язків із Швейцарською Конфедерацією у період з 2020 по 2023 роки

 

Відповідно до частини третьої Положення “Про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами” 21 листопада 2019 року Верховною Радою було утворено Депутатську групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків  із Швейцарською Конфедерацією. Її співголовою став Воронов В.А., фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ». До складу групи увійшло понад 70 народних депутатів.

 

Пріоритетними завданнями для діяльності групи стали: поглиблення міжпарламентського співробітництва між країнами, сприяння посиленню політичного діалогу, налагодження міжрегіонального співробітництва, розробка спільних стратегій. З 24 лютого 2022 року стратегію та плани діяльності групи дружби було також орієнтовано на посилення консолідації міжнародної підтримки України під час збройної агресії російської федерації, засудження такої агресії. Зокрема, з перших днів війни активно разом з колегами  працювали над тим, щоб Швейцірією було запроводжено такі ж самі  санкції проти рф як і запровадив ЄС; співпрацювали над гуманітарною та медичною допомогою для військовослудбовців та громадян України (зокрема для Сходу України та м.Харків).

 

У період 2022-2023 років автивно працювали над просуванням питань та чіткої позиції Швейцарії щодо реекспорту зброї в Україну, механізмів компенсації збитків завданних Україні та визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом Українського народу, що сприятиме зупинці нового геноциду українців, який чинить росія на території України сьогодні  (було проведено низку зустрічей, направлено листи і передано під час візиту до м.Берн у грудні 2022 року В.Воронова звернення українських парламентарів до швейцарських колег).

 

Результатами роботи депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Швейцарською Конфедерацією протягом цих років стало:

·        Постійна та плідна спіпраця з Посольством Швейцарії в Україні, зокрема з Послом Клодом Вільдом та з новопризначеним Послом Феліксом Бауманом та Посолосьтвом України в Швейцарії.

 

·        Налогоджена співпраця з візові у парламентів Швейцарії Крістою Маквалдер;

·        проведення заходів за ініціативи обох парламентів;

 

·        постійні двосторонні зустрічі на рівні керівників груп та їх членів;

 

·        відбулося понад 6 міжпарламентських візитів обмінів членів груп дружби;

ü 9-13 березня 2020 року, 23-24 серпня 2021 року, 14-19 вересня 2021 року, 26-28 квітня 2022 року, 4-5 липня 2022 року; вересень 2022 року та інші.

 

·        візити спікерів обох парламентів;

ü березень 2020 року – візит до Швейцарії Голова Верховної Ради України Дмитро Разумкова

ü серпень 2021 року – візит Голови Національних Зборів Швейцарії А.Ебі в Україну. У ході якого також відбувся візит до м.Вінниця та Луганської області.

ü липень 2022 року візит Голови ВРУ Р.Стефанчука до Швейцарії.

 

·        проведено у співпраці з швейцарськими колегами Міжнародну конференцію з питань відновлення України (URC 2022) у Лугано, в якій взяли участь члени групи дружби, народні депутати та Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

4-5 липня 2022 року Швейцарія спільно з Україною проводили Міжнародну конференцію з питань відновлення України (URC 2022) у Лугано. Конференція зосередилася на питаннях відновлення, зокрема, необхідні для цього реформи. Лугано стало унікальною можливістю для України розповісти про проєкт Плану відновлення і налагодити взаємодію з міжнародними партнерами для напрацювання оптимальної відповіді на величезні виклики. На Конференції обговорювалися наступні теми: план відновлення та розвитку України (у межах ініціативи Президента Зеленського "United 24") та різні шляхи внеску міжнародних партнерів у відновлення України; методи, пріоритети та принципи відновлення; соціальне, економічне, екологічне та інфраструктурне відновлення від збитків та втрат, спричинених війною; реформи, які можливо та необхідно здійснити у поточній ситуації.

 

·        приділено увагу активізації міст побратимів між Швейцарією та Україною.

Зокрема, було направлено відповідні листи щодо мм. Монтре та Святогірськ у 2020 році та обговорено у ході візитів (№40д/13-2020/198006 від 30.10.2020).

 

·        онлайн семінари за сприяння Посольства Швейцарії в Україні на тему: «Інститут референдуму та нейтралітет. Досвід Швейцарії»;

·        Тісна співпраця з Українською спільнотою в Швейцарії на чолі їх Президента А.Лужницького;

·        За ініціативи членів групи дружби та у співпраці з швейцірськими колегами, членами групи-дружби Швейцарія-України 27 вересня 2022 року у парламенті Швейцарії проведено семінар на тему: «Український форум: незбагнене триває».

 

З огляду на викладене та за результатами проведених візитів, зустрічей та заходів було досягнуто ряд домовленостей та визначено шляхи майбутньої співпраці з Швейцарією в напрямку післявоєнної відбудови України, воєнної підтримки країни та продовження змістовної та активної міжпарламентської співпраці між Україною та із Швейцарською Конфедерацією.

 

Принагідно інформуємо, що у листопаді 2023 року за підсумками проведених установчих зборів депутатської групи та відповідно до Розпорядження Голови ВРУ №1188 від 11.11.2023 року було затверджено нового Співголову депутатської групи депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків із Швейцарською Конфедерацією О.Красова,  фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ».