8 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету

08 листопада 2023, 15:59

 

8 листопада 2023 року під час засідання Комітету була заслухана інформація МЗС України щодо політики України стосовно держав, які підтримують російську агресію проти нашої держави та законопроекту, спрямованого на приєднання України до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії (р.№0214), внесеного Президентом України.

В ході обговорення питання щодо політики України стосовно держав, які підтримують російську агресію проти нашої держави народні депутати України, члени Комітету висловили підтримку роботі Міністерства та звернули увагу на необхідність подальшого удосконалення політики, зокрема систематизації, уточнення червоних ліній у відносинах з іноземними державами, своєчасного та адекватного реагування дипломатичними засобами, зокрема через інструментарій парламентської дипломатії, на недружні кроки по відношенню до нашої держави та її громадян.

Комітет у своєму рішенні рекомендує Верховній Раді України схвалити проект Закону про приєднання України до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії (р. № 0214) з врахуванням пропозицій Комітету. Приєднання до Договору дозволить Україні вперше стати учасником багатостороннього та багаторівневого механізму співробітництва в Південно-Східній Азії, що дозволить розширити переговірний майданчик для консолідації підтримки нашої держави у протидії збройній агресії рф та Українських ініціатив в рамках міжнародних організацій, а також розширить можливості із реалізації співпраці та взаємовигідних проектів у різних сферах. У свою чергу Комітет рекомендує приєднатися до Договору із заявами, які спрямовані на захист національних інтересів України та уточнюють наміри України щодо реалізації співробітництва України з державами Південно-Східної Азії.

Також Комітет прийняв рішення щодо організації робочої поїздки Комітету до Миколаєва та проведення зустрічі з членами Ради зовнішньої політики Фолькетингу (Парламенту) Королівства Данія, а також змін у керівному складі депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Князівством Ліхтенштейн, Чорногорією та Швейцарською Конфедерацією.