17 травня 2023 року у режимі відеоконференції в Комітеті з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва відбулася зустріч із Заступником Голови Комітету у закордонних справах Державних зборів Республіки Словенія Душаном Стояновичем та членами Комітету

Комітет
17 травня 2023, 17:10

 

17 травня 2023 року Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко та члени Комітету провели зустріч із Заступником Голови Комітету у закордонних справах Державних зборів Республіки Словенія Душаном Стояновичем та членами Комітету.

У зустрічі взяли участь народні депутати України, Голова Комітету Олександр Мережко, Заступники Голови Комітету Олександр Копиленко та Арсеній Пушкаренко, Голова Підкомітету Комітету Марія Іонова та член Комітету Ігор Кривошеєв.

Під час зустрічі представники профільних парламентських комітетів України та Словенії обговорили актуальну безпекову ситуацію в Україні, гуманітарні наслідки війни, зокрема примусове переміщення до росії та викрадення дітей, питання військово-технічної допомоги Україні, необхідності засудження ідеології рашизму, визнання Парламентом Словенії Голодомору 1932-1933 рр. – геноцидом Українського народу, розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності Міжнародним кримінальним судом, а також створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії.

В центрі обговорення під час зустрічі були питання європейської та  євроатлантичної інтеграції України, а також можливостей початку переговорів щодо вступу нашої держави в ЄС та НАТО.

Також, українські та словенські парламентарії приділили увагу обговоренню легітимності присутності рф в ООН, реформування Ради Безпеки ООН, а також взаємодії України та Словенії в ООН, зокрема підтримці Словенії в отриманні статусу непостійного члена Ради Безпеки ООН.