Відбулося спільне засідання членів Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з членами Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Італії

24 березня 2022, 19:45

24 березня 2022 року в режимі відео конференції члени Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на чолі з Головою Комітету О.Мережком зустрілися з членами Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Італії на чолі з Головою Комітету П.Фассіно.

 

У зустрічі взяли участь народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Є.Ясько, М.Іонова, О.Хоменко, М.Бардіна та М.Ананченко.

 

 Під час зустрічі сторони обговорили поточну безпекову ситуацію в Україні сьогодні та подальші кроки співпраці між країнами.

 

Українські парламентарі повідомили своїх колег про безпекову ситуацію в Україні, воєнні злочини та злочини проти людяності, які вчиняє Російська Федерації.

 

Італійські депутати запевнили у своїй солідарності з Україною та підтвердили свою повну та чітку підтримку України на всіх рівнях задля миру в нашій державі.

 

Окрему увагу в ході зустрічі було приділено питанню європейської та євроатлантичної інтеграції та подальших кроків наближення членства України в Європейський Союз та НАТО. У свою чергу, італійські колеги проінформували про підтримку членства нашої держави в ЄС, як на рівні Уряду так і на рівні Парламенту Італії. Парламентарі обох країн обговорили питання гуманітарної підтримки України.

 

Голова та члени Комітету висловили вдячність за підтримку, допомогу Україні та закликали парламентаріїв сприяти забезпеченню безпольотної зони над Україною, вжиттю всіх можливих заходів щодо припинення вогню, запровадження найжорсткіших санкції для Російської Федерації з метою тотальної ізоляції РФ від цивілізованого світу.