Від Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Заступник Голови Комітету Арсеній Пушкаренко та член Комітету Ольга Руденко провели зустріч зі Спікером Парламенту Фінляндії Юссі Халла-ахо, який прибув із візитом солідарності у трагічні та пам’ятні для України дні - 90-ті роковини вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років.

Обговорили міжпарламентську співпрацю та звернули увагу пана Спікера, що Верховна Рада після отримання Україною статусу кандидата у члени Євросоюзу наша держава динамічно докладає максимум зусиль задля євроінтеграції України і вся законотворча робота Парламенту відбувається в контексті нормативно-правового забезпечення курсу на європейську інтеграцію. Зокрема, у своєму нещодавньому звіті щодо України Європейська комісія звернула увагу на необхідність скасування певних обмежень повноважень НАЗК, у тому числі щодо перевірки майна, набутого до призначення на державну службу. Тож цього тижня ми прийняли відповідні зміни до Закону «Про запобігання корупції». Також ухвалили законопроєкт, який покликаний вдосконалити правові засади діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), посилити її самостійність та організаційну незалежність. Крім того, відповідно до рекомендацій Європейської Комісії, посилюємо кадровий потенціал НАБУ, прийнявши законопроєкт щодо поетапного збільшення чисельності його штату.

Подякували пану Спікеру за колосальну допомогу та підтримку, яку Республіка Фінляндія надає Україні з початку повномасштабного вторгнення. Загалом - на близько 3,7 мільярдів євро. Зокрема, мова йде про 20 пакетів оборонної допомоги! Окрім того, країна бере участь у місії ЄС з військової допомоги Україні, тренуючи наших військових; приймає на лікування наших Героїв у рамках Механізму цивільного захисту ЄС EU Medevac.

Крім того, Урядом Фінляндії спрямовано 37 мільйонів євро на пряму бюджетну підтримку України. Надано понад 2 тисячі тон гуманітарної допомоги, у тому числі модульні будинки для тимчасово переміщених осіб.

Варто відзначити, що Фінляндія однією з перших відгукнулася на заклик України щодо невідкладної допомоги після масованих ракетних ударів рф по енергетичній інфраструктурі України. Країна посідає одне з перших місць за кількістю наданого обладнання серед донорів у Європі. Також вона однією з перших відгукнулася на ініціативу Президента Володимир Зеленський Grain from Ukraine, загалом надавши через Всесвітню продовольчу організацію 12 мільйонів євро. А цими днями Уряд Фінляндії оголосив про виділення додаткових 3 мільйонів євро на підтримку продовольчої безпеки в Україні (розмінування орних земель) та експорту зерна.

Подякували пану Спікеру за наданий прихисток українцям (а це - понад 64 тисячі осіб), які виїхали через російську агресію. Українцям у Фінляндії забезпечили повний доступ до освіти, медицини та ринку праці.

Також обговорили спільні безпекові виклики, пов’язані з підривною діяльністю росії на наших кордонах, і гібридну війну, яку росія проводить по відношенню до багатьох наших партнерів і своїх сусідів.

 

 
Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

21 лютого 2024 16:45
14 лютого 2024 12:53
08 лютого 2024 14:56
24 січня 2024 14:46
18 січня 2024 15:36
28 грудня 2023 10:41
27 грудня 2023 16:44
21 грудня 2023 17:48
21 грудня 2023 12:54
21 грудня 2023 12:49