30 жовтня 2023 року відбулася спільна зустріч голів комітетів з делегацією Комітету Європейського Парламенту з регіонального розвитку. У заході взяли участь народні депутати України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, Перший заступник Голови Комітету з питань інтеграції України Вадим Галайчук, а також голови підкомітетів Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Аліксійчук та Віталій Безгін.
![](/images/news/20231030_150449.jpg)
Учасники зустрічі зосередили увагу на обговоренні початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу, активізації взаємодії між профільними комітетами Верховної Ради України та Європейського Парламенту, реалізації реформ в Україні, зокрема антикорупційної та судової, та в ЄС перед вступом нових держав, парламентського контролю, розвитку місцевих громад та територій, транскордонному співробітництві, а також розвитку проектів в сфері інфраструктури та енергетики.
![](/images/news/20231030_150509.jpg)
Голова Комітету Олександр Мережко під час обговорення звернув увагу на важливість зміцнення взаємодії в рамках Спільної зовнішньої політики та політики безпеки ЄС з метою протидії спільним загрозам та поширення практики конфіскації російського майна на користь України в державах-членах ЄС, а також наголосив, що Україна успішно реалізує реформи протидіючи російській збройній агресії та майбутнє членство в Євросоюзі є питанням виживання для України в сучасних реаліях.
![](/images/news/20231030_150533.jpg)