Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

29 червня 2022, 13:04

Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти проект Закону України «Про ратифікацію Поправки та Другої поправки до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті»

29 червня 2022 року відбулося засідання Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва в режимі відеоконференції. Члени Комітету розглянули проект Закону України «Про ратифікацію Поправки та Другої поправки до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті» (реєстр.№0154) і рекомендували Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект за основу та в цілому. 

 

Метою прийняття проекту Закону України є набрання чинності для України Поправки та Другої поправки до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті. Метою Поправки є надання можливості державам – членам ООН, розташованим за межами Європейської економічної комісії ООН (далі – ЄЕК ООН), ставати учасниками Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (далі – Конвенція). В свою чергу, метою другої Поправки є вдосконалення процедури оцінки впливу на довкілля у транскордонному контексті у частині участі іншої держави (держав), розширення переліку видів діяльності, на які поширюється Конвенція, і запровадження моніторингу та регулярної звітності про виконання Конвенції. Прийняття проекту сприятиме підвищенню міжнародного іміджу України, залученню України до виконання міжнародних природоохоронних проектів у регіоні і подальшому розвитку взаєморозуміння та добросусідських відносин між Україною та ЄЕК ООН».