Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

03 червня 2022, 15:54

2-4 червня 2022 члени Комітету перебувають у м.Братислава (Словацька Республіка) з метою участі у міжнародному форумі GLOBSEC 2022

 

2-4 червня 2022 члени Комітету перебувають у м.Братислава (Словацька Республіка) з метою участі у міжнародному форумі GLOBSEC 2022  

У роботі цього міжнародного стратегічного форуму, який є важливим майданчиком для обговорення найактуальніших економічних і політичних питань в колі провідних діячів Європи та світу, у складі делегації українських парламентарів також взяли участь Олександр Мережко, Олена Хоменко, Ірина Геращенко, Марія Іонова та Соломія Бобровська.

 

Серед головних тем форуму - надання гуманітарної, матеріально-технічної та військової допомоги Україні, реконструкція української економіки та новий план Маршалла для нашої держави.

Цьогоріч GLOBSEC 2022 зібрав представників з 67 країн світу, також були присутні 2 президенти, 10 прем’єр-міністрів, депутати національних парламентів і експерти в сфері безпеки.

 

З урочистою промовою до учасників форуму звернулася Президентка Словацької Республіки Зузана Чапутова, яка нещодавно повернулася з України. Вона закликала учасників заходу надати Україні статус кандидата в члени ЄС і створити траст для підтримки відбудови країни.


 Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в своєму виступі акцентувала увагу на безпекових ризиках, які несе сьогодні росія, необхідності запровадження ембарго на російські енергоносії, військової та фінансової підтримки України  задля перемоги нашої держави у війні з рф.


 До конференції, в режимі онлайн, долучився Президент України Володимир Зеленський. У своїй промові він подякував словацькій стороні за підтримку у боротьбі з агресією рф проти України та закликав надати Україні статус кандидата в члени ЄС та забезпечити всебічну підтримку, зокрема, у військовій сфері. 

 

Члени української делегації активно працюють на теренах цього форуму з міжнародними партнерами з метою надання нашій державі статусу кандидата в члени ЄС та переконування їх в тому, що росія- це ключова загроза безпеці світу в цілому, адже в планах президента рф - продовження агресії, гібридної інформаційної війни, масштабної продовольчої і міграційної кризи.
 

В рамках міжнародного заходу члени Комітету також проведуть низку двосторонніх зустрічей з членами Європейського парламенту з метою обговорення питання відновлення української економіки.