Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

27 травня 2022, 15:39

26 травня у віддаленому режимі відеоконференції відбулася зустріч Голови та членів комітету з Головами та членами комітету у закордонних справах та справах Європейського Союзу Палати депутатів Парламенту Італійської Республіки

 

26 травня у віддаленому режимі відеоконференції відбулася зустріч Голови та членів комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з Головою Комітету у закордонних справах П?єтро Фасіно та Головою Комітету справах Європейського Союзу Серджіо Баттеллі та членами відповідних комітетів Палати депутатів Парламенту Італійської Республіки.

 

Основними питаннями зустрічі стали безпекова ситуація в Україні сьогодні та можливі кроки з мирного врегулювання, зокрема ініціатива Міністра закордонних справ Італії Луіджі Ді Майо, воєнні злочини та злочини проти людяності, які вчиняє рф на території України та покарання причетних та винних у їх здійсненні, вплив збройної агресії рф проти України на світовий продовольчий та енергетичний ринки.

 

Окрему увагу в ході зустрічі було приділено питанню європейської інтеграції та подальших кроків з наближення членства України в Європейському Союзі.

 

Українські парламентарії поінформували італійських колег про складну гуманітарну ситуацію та нелюдське відношення військових рф по відношенню до цивільного населення, жінок та дітей.

 

Голова та члени комітету Верховної Ради України висловили вдячність за підтримку, гуманітарну допомогу Україні, підтримку європейської інтеграції нашої держави та закликали італійських парламентаріїв сприяти її збільшенню і запровадженню найжорсткіших санкції для рф.

 

У свою чергу Голова Комітету Олександр Мережко запросив італійських парламентаріїв відвідати Україну найближчим часом.

 

З української сторони у зустрічі взяли участь голова Комітету Олександр Мережко, секретар Комітету Соломія Бобровська, голови підкомітетів, Марія Іонова та Олена Хоменко, члени Комітету Ірина Геращенко та Богдан Яременко.