Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

24 травня 2022, 11:06

23 травня у режимі відеоконференції відбулася зустріч членів комітетів Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з членами комітету у закордонних справах Національної Ради Австрійської Республіки

23 травня відбулася зустріч членів комітетів Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва з членами комітету у закордонних справах Національної Ради Австрійської Республіки.


Серед основних питань зустрічі – безпекова ситуація в Україні сьогодні та подальші кроки з мирного врегулювання, воєнні злочини та злочини проти людяності, які вчиняє рф на території України та покарання причетних та винних у їх здійсненні.

Окрему увагу в ході зустрічі було приділено питанню європейської інтеграції та подальших кроків з наближення членства України в Європейському Союзі, а також візиту австрійських парламентаріїв в Україну найближчим часом.
Голови та члени комітетів Верховної Ради України висловили вдячність за підтримку, гуманітарну допомогу Україні та закликали австрійських парламентаріїв сприяти її збільшенню та запровадженню найжорсткіших санкції для рф.

У свою чергу австрійські парламентарії висловили підтримку майбутньому членству України в Європейському Союзі та готовність надавати допомогу у розслідуванні воєнних злочинів та злочинів проти людяності в Україні.


З української сторони у зустрічі взяли участь голови комітетів О.Мережко, секретар Комітету Соломія Бобровська, голови підкомітетів, Марія Іонова та Олена Хоменко, члени Комітету Ірина Геращенко та Богдан Яременко.

Від Комітету у закордонних справах австрійського парламенту взяли участь Голова Комітету Памела Ренді-Вагнер, члени Комітету Рейнхольд Лопатка, Мартні Енгельберг, Ніко Маркетті, Харальд Трох, Петер Шмідлехер, Ева Ернст-Джєджич, Файка Ел-Нагаш та Гельмут Брандстаттер.