Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

21 липня 2021, 18:00

Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва підтримав Заяву народних депутатів України щодо заклику до Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу про неприпустимість запуску «Північного Потоку-2».

 

21 липня 2021 року члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва ухвалили текст Спільної заяви народних депутатів України щодо заклику до Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу про неприпустимість запуску «Північного Потоку-2» та відкрили для підписання всім народним депутатам України.

В Заяві народні депутати України закликають США, ЄС та, зокрема, Німеччину припинити будівництво та подальше введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Демократичний світ має продемонструвати російському агресору єдність та силу у захисті своїх основоположних цінностей. Україна це демонструє щодня, обороняючи Східний фланг Європи.

Також в Заяві наголошується, що із самого початку «Північний Потік-2» не був економічним проєктом, адже потужності української газотранспортної системи дають можливість збільшити прокачування газу до Європи в 2-3 рази. Водночас «Північний потік - 2» створює реальні перешкоди для диверсифікації джерел та маршрутів постачання енергоносіїв до Європи.

Народні депутати також підкреслили, що попри розпочату Російською Федерацією збройну агресію проти України у відповідь на демократичний європейський та євроатлантичний вибір українського народу, попри спробу незаконної анексії Криму та окупацію окремих районів Донецької та Луганської областей, попри триваючу збройну агресію та воєнні злочини з боку Росії та атаки на нашу стратегічну інфраструктуру, а також попри щоденні вбивства українських громадян, Україна не зраджує своєму вибору.

Заяву підписали народні депутати України Стефанчук Р.О., Мережко  О,О., Климпуш-Цинцадзе І.О., Клочко А.А., Лубінець Д.В., Бардіна М.О., Мезенцева М.С., Бобровська С. А., Іонова М.М., Геращенко І.В., Яременко Б. В., Ар'єв В.І., Лозинський Р.М., Шараськін А.А., Ясько Є. О., Фріз І.В., Василенко Л.В. та ін.

Підписання Заяви народними депутатами України продовжується.

Текст Заяви додається.