Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

09 червня 2021, 14:31

Зустріч членів Комітету з парламентською делегацією Національних Зборів Франції.

9 червня 2021 року відбулася зустріч членів Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на чолі з народним депутатом України Б. Яременком з парламентською делегацією Національних Зборів Франції в складі П’єра Персона, Орельена Таше, Буона Тана та Валері Базен-Мальграс.

З української сторони у зустріч також взяли участь заступник Голови Комітету М. Бардіна та Голова підкомітету з питань зовнішньоекономічних зв’язків та ефективного використання міжнародної допомоги О. Хоменко.

В ході зустрічі співрозмовники обговорили питання посилення українсько-французького політичного та міжпарламентського діалогу, активізацію взаємодії на рівні профільних комітетів, в рамках міжпарламентських груп дружби та парламентських асамблей міжнародних організацій.

У цьому контексті Б. Яременко зазначив, що активізація українсько-французького співробітництва створить всі необхідні передумови для того, щоб планований візит Президента Франції Еммануеля Макрона на запрошення Президента України Володимира Зеленського в Україну став успішним.

Окрему увагу було присвячено безпековій і соціально-економічній ситуації на сході України та важливість подальшої підтримки з боку Франції у боротьбі нашої держави за свій суверенітет і територіальну цілісність. Українські парламентарі зазначили, що наша держава високо цінує зусилля Франції у рамках Нормандського формату.

Під час зустрічі сторони зосередили свою увагу на необхідності продовження європейських санкції проти Росії, які залишаються основним дієвим інструментом впливу на політичне керівництво РФ.

Українські парламентарі запросили французьких колег долучатися до групи підтримки просування Кримської платформи на парламентському рівні, оскільки це відіграватиме важливу роль у досягнення цілей та стратегічних завдань платформи.