Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

29 квітня 2021, 15:40

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко надіслав лист до Комітету із закордонних відносин Парламенту Грузії

 

КОМІТЕТ ІЗ ЗАКОРДОННИХ ВІДНОСИН

ПАРЛАМЕНТУ ГРУЗІЇ

 

м. Київ, 29 квітня 2021 року

Від імені Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва і від себе особисто хочу привітати підписання 19 квітня 2021 року політичної угоди між грузинською владою та частиною опозиції за посередництва Президента Європейської Ради Шарля Мішеля, а також кроки з її реалізації.

Україна, як стратегічний партнер і надійний друг Грузії, зацікавлена у стабілізації політичної ситуації у вашій країні, а також у продовженні дієвого українсько-грузинського партнерства і співробітництва з метою реалізації курсу обох держав на інтеграцію в Європейський Союз і НАТО.

Ми високо цінуємо взаємну підтримку суверенітету і територіальної цілісності наших держав у межах міжнародно визнаних кордонів, засуджуємо окупацію Росією частини територій наших країні та рішуче налаштовані всіляко підтримувати зусилля одна одної, спрямовані на їх деокупацію. Переконані, що розвиток стратегічного партнерства між Україною і Грузією і надалі залишатиметься одним з ключових чинників безпеки і стабільності в регіоні та на європейському континенті в цілому.

Хотіли б наголосити, що добробут, безпека, захист прав та інтересів співвітчизників лежить в основі підходів України до розвитку міждержавних відносин. У зв’язку з цим дозвольте висловити наші сподівання на якнайшвидше звільнення з-під варти затриманих на морі у листопаді 2020 року поблизу м. Батумі громадян України Юрія Хомича та Володимира Дьяченка, що відповідатиме духу порозуміння і взаємної поваги, який традиційно існує між нашими державами і народами.

 

 

Голова Комітету

О.МЕРЕЖКО