Протокол №156
від 17.05.2023
В режимі відеоконференції о 11:00
Комітету з питань зовнішньої політики та
міжпарламентського співробітництва
Головував: Голова Комітету Мережко О.О.
Присутні: Немиря Г.М., Пушкаренко А.М. Геращенко І.В., Іонова М.М., Кривошеєв І.С., Руденко О.С., Шараськін А.А., Юраш С.А., Ясько Є.О, Яременко Б.В.
Відсутні: Бардіна М.О (лікарняний), Копиленко О.Л.
Порядок денний та запрошені на засідання Комітету:
1.Про проект Закону про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій (р. № 0201, КМУ).
Петрук Віталій Вікторович – державний секретар Міністерства економіки України.
Тищенко Ганна Федорівна – директор Департаменту міжнародних спорів Міністерства юстиції України.
Глюдзик Сергій Михайлович – начальник відділу Головного управління контррозвідувального забезпечення Служби безпеки України.
2. Про проект Закону про ратифікацію Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу про відповідальність і відшкодування до Картахенського протоколу про біобезпеку (р. № 0204, ПУ).
Стрілець Руслан Олександрович – Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.
Краснолуцький Олександр Васильович – перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
3. Про затвердження Рекомендацій комітетських слухань на тему "Робота консульської служби України в період війни", які відбулися 11 травня 2023 року.
СЛУХАЛИ: Про затвердження порядку денного засідання Комітету.
Виступив: Мережко О.О., Нестеренко Л.О., Геращенко І.В..
УХВАЛИЛИ: Затвердити запропонований порядок денний засідання Комітету враховуючи пропозицію О.Мережка про перенесення пункту 3 порядку денного Комітету на наступне засідання.
Результати голосування: одноголосно.
1. СЛУХАЛИ: Про проект Закону про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій (р. № 0201, КМУ)
В ході розгляду члени Комітету звернули увагу, що запропонований до розгляду Кабінетом Міністрів України законопроект не містить жодних фінансово-економічних розрахунків ризиків для України та одноголосно висловили думку щодо неможливості розгляду вказаного проекту Закону без належного фінансового-економічного обґрунтування з метою запобігання настання негативних наслідків для держави Україна та її інвесторів.
Відповідно до частини першої, пункту 3 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України, підставою для повернення законопроекту, проекту іншого акта без його включення до порядку денного та розгляду на пленарному засіданні є відсутність фінансово-економічного обґрунтування законопроекту, проекту іншого акта, якщо головний комітет не вважає за можливе розглядати його без такого обґрунтування.
Виступили: Мережко О.О., Петрук В.В., Тищенко Г.Ф., Яременко Б.В., Немиря Г.М., Глюдзик С.М., Нестеренко Л.О., Геращенко І.В., Василенко О.І.
УХВАЛИЛИ: Відповідно до частини до частини першої статті 94 Регламенту Верховної Ради України рекомендувати Голові Верховної Ради України повернути проект Закону України «Про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій» (реєстр.№ 0201, від 19.04.2023) суб’єкту права законодавчої ініціативи без його включення до порядку денного сесії та розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.
Результати голосування: одноголосно.
2. СЛУХАЛИ: Про проект Закону про ратифікацію Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу про відповідальність і відшкодування до Картахенського протоколу про біобезпеку (р. № 0204, ПУ).
Виступили: Мережко О.О., Стрілець Р.О., Яременко Б.В.
УХВАЛИЛИ: Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону України «Про ратифікацію Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу про відповідальність і відшкодування до Картахенського протоколу про біобезпеку» за основу та в цілому з урахуванням техніко-юридичних правок.
Результати голосування:
«за» - 10;
«проти» - 0;
«утримався» - 0.
«не голосував»-1.
Голова Комітету О.МЕРЕЖКО
Секретар Комітету А.ШАРАСЬКІН