ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ №31
від 17.06.2015 р.
м.Київ, вул.Садова,3-а, кімн.833
Комітету у закордонних справах
Головував: Голова Комітету Гопко Г.М.
Присутні: Климпуш-Цинцадзе І.О., Вовк В.І., Тарасюк Б.І.,
Гузь І.В., Ар’єв В.І., Заліщук С.П.,
Ларін С.М.
Відсутні: Присяжнюк О.А. (лікарняний), Льовочкіна Ю.В.,
Луценко І.С.
Порядок денний та запрошені на засідання Комітету:
1. Проект Постанови про деякі заходи, спрямовані на створення механізму протидії та ліквідації наслідків агресії Російської Федерації проти України (р.№2895, н.д.О.Ляшко, О.Сироїд та ін.).
Сироїд Оксана Іванівна – народний депутат України.
Пристайко Вадим Володимирович – заступник Міністра закордонних справ України.
Герасименко Олег Владиславович – в.о. директора Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України.
Яременко Богдан Васильович – член Громадської ради при Комітеті у закордонних справах.
2. Про затвердження Рекомендацій комітетських слухань на тему «Механізми контролю для забезпечення прозорості та ефективності використання міжнародної допомоги».
3. Про утворення депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з парламентами зарубіжних країн та затвердження координаторів з проведення організаційних зборів депутатських груп.
4. Про звернення народного депутата України В.Купрія щодо ситуації, яка склалася з призначенням надзвичайних і повноважних послів України в країнах-членах Ради Європи.
5. Різне:
- про здійснення Верховною Радою України міжпарламентського співробітництва на рівні депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами у 2015 році;
- про звернення Голови Постійної делегації ВРУ у ПАРЄ В.Ар’єва щодо оформлення відряджень на постійній основі за рахунок Верховної Ради України тим членам української делегації в ПАРЄ, які беруть участь в роботі профільних комітетів Асамблеї, але не беруть участі у її пленарному засіданні;
Пристайко Вадим Володимирович – заступник Міністра закордонних справ України.
- кадрове питання.
СЛУХАЛИ: Про затвердження порядку денного засідання Комітету.
Виступила: Гопко Г.М., Климпуш-Цинцадзе І.О.
УХВАЛИЛИ: Затвердити запропонований порядок денний засідання Комітету з урахуванням зміни черговості розгляду питань та додати до нього:
- питання про розвиток співпраці у військово-технічній сфері між Україною та Естонією (надання матеріально-технічної допомоги Україні у вигляді безпілотних літальних апаратів виробництва THREOD SYSTEMS (ESTONIA));
- питання щодо представника від Комітету у закордонних справах для участі у роботі Міжвідомчої робочої групи з питань оптимізації системи центральних органів виконавчої влади.
Результати голосування: одноголосно.
1. СЛУХАЛИ: Про проект Постанови про деякі заходи, спрямовані на створення механізму протидії та ліквідації наслідків агресії Російської Федерації проти України.
Виступили: Сироїд О.І., Климпуш-Цинцадзе І.О., Пристайко В.В.,
Ар’єв В.І., Тарасюк Б.І., Вовк В.І., Заліщук С.П., Яременко Б.В.,
Ларін С.М., Гопко Г.М.
УХВАЛИЛИ: Рекомендувати авторам проекту Постанови про деякі заходи, спрямовані на створення механізму протидії та ліквідації наслідків агресії Російської Федерації проти України доопрацювати його текст з урахуванням висловлених зауважень Міністерства закордонних справ України та членів Комітету.
Результати голосування: одноголосно.
2. СЛУХАЛИ: Про звернення народного депутата України В.Купрія щодо ситуації, яка склалася з призначенням надзвичайних і повноважних послів України в країнах-членах Ради Європи.
В ході розгляду заступник Міністра закордонних справ України - Керівник апарату В.Пристайко поінформував членів Комітету про те, що наразі триває підготовка комплексної концепції з реформування системи Міністерства закордонних справ України, проект якої буде презентовано на одному із засідань Комітету.
Виступили: Пристайко В.В., Гузь І.В., Ар’єв В.І., Тарасюк Б.І.,
Климпуш-Цинцадзе І.О., Гопко Г.М.
УХВАЛИЛИ: Заслухати інформацію Міністерства закордонних справ України щодо реформи системи дипломатичної служби України.
Результати голосування: одноголосно.
3. СЛУХАЛИ: Про затвердження Рекомендацій комітетських слухань на тему «Механізми контролю для забезпечення прозорості та ефективності використання міжнародної допомоги».
Виступила: Гопко Г.М.
УХВАЛИЛИ: Затвердити Рекомендацій комітетських слухань на тему «Механізми контролю для забезпечення прозорості та ефективності використання міжнародної допомоги».
Результати голосування: одноголосно.
4. СЛУХАЛИ: Про утворення депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з парламентами зарубіжних країн та затвердження координаторів з проведення організаційних зборів депутатських груп.
Виступили: Ар’єв В.І., Гопко Г.М.
УХВАЛИЛИ: 1) Підтримати ініціативу народних депутатів України щодо утворення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Бельгія і рекомендувати Голові Верховної Ради України затвердити її склад.
Результати голосування: одноголосно.
2) Затвердити координаторів проведення організаційних зборів депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв‘язків з іноземними державами:
№ п/п | Перелік країн | ПІП координатора |
| Македонія | Тарасюк Б.І. |
| Мексика | Гузь І.В. |
| Єгипет | Климпуш-Цинцадзе І.О. |
| Демократична Республіка Конго | Вовк В.І. |
| Кот Д’Івуар | Ар’єв В.І. |
Результати голосування: одноголосно.
5. Різне:
5.1. СЛУХАЛИ: Інформацію радника Міністерства оборони України О.Грідіна про розвиток співпраці у військово-технічній сфері між Україною та Естонією (надання матеріально-технічної допомоги Україні у вигляді безпілотних літальних апаратів виробництва THREOD SYSTEMS (ESTONIA));
Виступили: Грідін О., Климпуш-Цинцадзе І.О., Тарасюк Б.І.,
Заліщук С.П., Ар’єв В.І., Гопко Г.М.
УХВАЛИЛИ: 1) Звернутися до профільних Комітетів Рійгікогу Естонської Республіки із підтвердженням зацікавленості української сторони в отриманні від Естонської Республіки зазначеної матеріально-технічної допомоги.
2) Із врахуванням того, що виділення допомоги сприятиме відновленню територіальної цілісності та суверенітету України:
- звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням інформувати Комітет стосовно ситуації, що склалася навколо зазначеного питання та, у разі необхідності, звернутися від імені Уряду України до Уряду Естонської Республіки щодо надання Україні вказаної допомоги;
- звернутися до Президента України, як Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, з проханням взяти згадане вище питання під особистий контроль.
Результати голосування: одноголосно.
5.2. СЛУХАЛИ: Про здійснення Верховною Радою України міжпарламентського співробітництва на рівні депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами у 2015 році.
Виступили: Ар’єв В.І., Климпуш-Цинцадзе І.О., Заліщук С.П.,
УХВАЛИЛИ: Зібрати інформацію щодо здійснення Верховною Радою України міжпарламентського співробітництва на рівні депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами та комітетів Верховної Ради України у 2015 році та розглянути на засіданні Комітету у вересні цього року.
Результати голосування: одноголосно.
5.3. СЛУХАЛИ: Про представника від Комітету у закордонних справах для участі у роботі Міжвідомчої робочої групи з питань оптимізації системи центральних органів виконавчої влади.
Виступили: Тарасюк Б.І., Гопко Г.М.
УХВАЛИЛИ: Рекомендувати для участі у роботі зазначеної вище Міжвідомчої робочої групи заступника Голови Комітету у закордонних справах Тарасюка Б.І.
Результати голосування: одноголосно.
5.4. СЛУХАЛИ: Про звернення Голови Постійної делегації ВРУ у ПАРЄ В.Ар’єва щодо оформлення відряджень на постійній основі за рахунок Верховної Ради України тим членам української делегації в ПАРЄ, які беруть участь в роботі профільних комітетів Асамблеї, але не беруть участі у її пленарному засіданні.
В ході розгляду зазначеного питання члени Комітету звернули увагу на те, що погодження відряджень заступників членів делегації під час регулярних сесій Асамблеї мають відбуватися в наступному порядку:
- після затвердження Бюро Асамблеї порядку денного чергової сесії ПАРЄ, Постійна делегація ВРУ розглядає питання, які виносяться на засідання профільних комітетів Асамблеї, через призму національних інтересів України;
- після цього під час робочих нарад Постійної делегації ВРУ відбувається обговорення питання про те, кому із заступників членів делегації, які входять до складу профільних комітетів Асамблеї, доцільно взяти участь у роботі цих органів в рамках конкретної сесії ПАРЄ (відповідно до Правил процедури ПА РЄ, заступник, який є головою або доповідачем комітету, може в цій якості виступати навіть якщо він не заміщує свого члена. Проте у цьому випадку він не може брати участь у голосуванні в рамках роботи сесії Асамблеї);
- голова Постійної делегації ВРУ в ПАРЄ, базуючись на результатах проведеного у рамках робочої наради обговорення, формує відповідні пропозиції щодо тих заступників членів делегації, яким доцільно взяти участь у засіданнях відповідних профільних комітетів Асамблеї за рахунок ВРУ (підстава – участь заступників членів делегації ПАРЄ в обговоренні/представленні актуальних проектів доповідей Асамблеї), після чого зазначені пропозиції Постійної делегації ВРУ виносяться на остаточне затвердження Комітету у закордонних справах.
На думку членів Комітету, вказаний шлях вирішення питання забезпечить як прозорість роботи делегації України в Асамблеї у відповідності до інтересів нашої держави, так і максимально ефективне використання державних коштів, спрямованих на забезпечення представленості України в діяльності ПАРЄ.
Виступили: Ар’єв В.І., Заліщук С.П., Климпуш-Цинцадзе І.О.,
Тарасюк Б.І., Гопко Г.М.
УХВАЛИЛИ: Рішення щодо можливості відрядження окремих заступників членів Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи приймати у кожному окремому випадку, якщо профільні комітети Асамблеї розглядають на своїх засіданнях проекти доповідей, які стосуються національних інтересів нашої країни, та коли заступники членів Постійної делегації представляють Україну в профільних комітетах Асамблеї.
Результати голосування: одноголосно.
5.5. СЛУХАЛИ: Інформацію Голови Комітету Г.М.Гопко про призначення Терещенко Валентини Борисівни на посаду головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.
УХВАЛИЛИ: Підтримати кандидатуру Терещенко В.Б. для призначення на посаду головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.
Результати голосування: одноголосно.
СЛУХАЛИ: Інформацію Голови Комітету Г.М.Гопко про призначення Стасюк Анастасії Миколаївни на посаду старшого консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.
УХВАЛИЛИ: Підтримати кандидатуру Стасюк А.М. для призначення на посаду старшого консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.
Результати голосування: одноголосно.
Голова Комітету Г.ГОПКО
Секретар Комітету О.ПРИСЯЖНЮК