СТЕНОГРАМА

засідання Комітету Верховної Ради України з питань

зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

 

28 травня 2025 року

 

Веде засідання голова Комітету МЕРЕЖКО О.О.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добрий день, шановні колеги! розпочинаємо засідання комітету. Спочатку перевіримо наявність кворуму, тобто проведемо перекличку. Будь ласка, давайте почнемо з переклички.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря? Поки відсутній.

Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. Я є. Добрий день всім!

 

МОСОЛОВ Ю.О. Добрий день!

Копиленко? Поки відсутній.

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко є. Вітаю, шановні колеги.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла є. Добрий день ще раз всім, хто приєднався.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Добрий день! Я є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Іонова. Поки немає.

Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Доброго ранку! Кривошеєв присутній.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Доброго ранку. Присутня.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. Вітаю. Є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Дай боже всім. Присутній.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш є.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Ясько? Відсутня.

10 членів комітету присутні.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Кворум є. Можемо починати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Кворум є. Я хотів би нагадати, що сьогодні... По-перше, подякувати за вашу активну участь у нашій зустрічі, по суті спільному засіданні з Комітетом закордонних справ парламенту Великої Британії і нагадати, що сьогодні о 13-ій буде аналогічна онлайн зустріч з Комітетом Данії. Ви знаєте, Данія дуже активно підтримує нас. Це, якщо брати ВВП, то це одна із провідних таких країн, яка нас підтримує, і я дуже вас прошу долучитися сьогодні на 13-у і взяти, як завжди, активну участь.

А зараз, будь ласка, колеги, подивіться на порядок денний. Чи будуть у вас зауваження, пропозиції стосовно порядку денного? Будь ласка. Я не бачу. Тоді...

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. У мене є зауваження і пропозиції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Можна? Я не підняла руку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Дякую.

Шановні колеги, я мала розмову з паном Мережком якраз після завершення нашої дискусії з британськими колегами. І, як ви пам'ятаєте, під час цієї дискусії, окрім теми безпеки, велику так само цікавість й інтерес викликала і тема гібридних загроз, інформаційних загроз і таке інше. І я мала розмову з нашим, ну, як би, спеціальним департаментом Служби безпеки України, який займається теж питаннями кіберзахисту, протидії російським гібридним загрозам, ІПСО. І є пропозиція, у них є певний там аналітичний матеріал, враховуючи, що ця тема викликає багато запитань від наших партнерів, з якими ми спілкуємося, є пропозиція провести під час пленарного тижня офлайн-засідання комітету, частину якого присвятити цій проблематиці. І якраз представники Служби безпеки готові надати нам таку інформацію і в тому числі розказати і прикладну інформацію щодо, там, захисту особистих ґаджетів від можливих всяких історій і таке інше. Я хотіла запропонувати таку частину засідання нашому комітету наступного тижня.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Ірино Володимирівно.

Одразу відповім. Це дуже важливо, зараз це питання на контролі, по суті ми вже почали над ним працювати. Єдине що, я 1 чи 2 червня їду у відрядження на 10 днів, тобто мене не буде на пленарному. Ну, відрядження до Вашингтона, це програма Open World тобто. Я вважаю, що це важливо, особливо зараз. У нас є і підкомітет, який займається цим питанням. Я тоді надам слово Мар'яні Володимирівні, вона вже займається цим питанням.

Будь ласка, Мар'яно Володимирівно, вам слово.

 

БЕЗУГЛА М.В. Дякую.

Так, дійсно, готуємося. Мали розмову з головою комітету, і як перший крок щодо цього зокрема запрошую, будь ласка, приходьте на засідання підкомітету, буде наступного вже вівторка, відповідно розглядатимемо форми і методи протидії агресору в міжнародному форматі, питання санкцій тощо. Можу всім колегам скинути порядок денний, відповідно не тільки тим, хто записались в підкомітет, а будемо раді всіх бачити, і впевнена, деякі питання ми розберемо детальніше і зможемо запланувати після повернення Олександра Олександровича – голови комітету вже наступний етап роботи. Тож в принципі ідею підтримую, звичайно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Зараз можемо поставити на голосування порядок денний. Хто за те, щоб підтримати порядок денний?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна? Пані Марино!

Пушкаренко?

 

ПУШКАРЕНКО А.М. Пушкаренко – за, шановні колеги. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Іонова?

Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

БАРДІНА М.О. Колеги, я вибачаюсь, Бардіна – за. Якісь маю проблеми з інтернетом.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Добре, дякуємо, пані Марино.

Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш - за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. 10 – за. Андрію Андрійовичу.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримали. Рішення прийнято.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Переходимо до розгляду питань порядку денного. І першим таким питанням у нас стоїть про проект Закону про приєднання України до Конвенції про міжнародний доступ до правосуддя.

Я хотів би надати слово заступниці Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції пані Людмилі Петрівні Сугак. Будь ласка, Людмило Петрівно, вам слово.

 

СУГАК Л.П. Доброго дня, шановний пане головуючий, шановні народні депутати, на ваш розгляд вноситься проект Закону про приєднання України до Конвенції про міжнародний доступ до правосуддя. Перше, що хотіла б зазначити, це те, що приєднання до цієї Конвенції є однією з умов для вступу України до ЄС. Це передбачено, це завдання зокрема передбачено Дорожньою картою з питань верховенства права, там є передбачений окремий розділ – судове співробітництво у цивільних та кримінальних справах.

Конвенція про міжнародний доступ до правосуддя була розроблена і прийнята в рамках Гаазької конференції з міжнародного приватного права ще у 1980-му році. І метою її створення, підставою її створення є отримання громадянами однієї договірної держави або іншими особами, які в ній проживають, безоплатної правничої допомоги під час судового провадження у цивільно-господарських справах в будь-якій договірній державі на тих самих умовах, якби вони були громадянами і, звичайно, проживали в цій країні.

На сьогодні учасницями конвенції є 28 держав. Більшість з них – це держави-члени Європейського Союзу. І відповідно до самої конвенції будь-яка держава може приєднатися до цієї конвенції.

Проект закону передбачає приєднання України до конвенції і відповідно передбачаються такі заяви до неї, як те, що Міністерство юстиції визначається органом, що отримує і надсилає звернення про безоплатну правничу допомогу, а також примусове виконання постанов про сплату судових витрат. Передбачається встановити вимогу про надання документів, що надсилаються з-за кордону на підставі конвенції, українською мовою або перекладом на неї. Крім того, передбачається застереження до статті 28 конвенції, яке зокрема передбачає, що за відсутності взаємності у відносинах з договірною державою, громадяни якої звертаються по безплатну правничу допомогу, Україна залишає за собою право виключити застосування статті 1 конвенції до осіб, які не є громадянами договірної держави, але які мають там постійне місце проживання. Тобто це застереження зроблено саме з метою, для того, щоб громадяни держави-агресора не могли отримувати безоплатну правничу допомогу на підставі конвенції.

Приєднання до цієї конвенції надасть можливість спрощеного доступу громадян України до системи безоплатної правничої допомоги на території тих держав, де вони зараз проживають. Ми розуміємо, що через повномасштабне вторгнення багато громадян України виїхали за кордон і вони потребують цієї допомоги.

Реалізація закону не потребуватиме додаткових коштів з державного бюджету, вона забезпечуватиметься Міністерством юстиції, безпосередньо центром надання безоплатної правничої допомоги, яке координується Міністерством юстиції. Тому, шановний пане головуючий, шановні народні депутати, дуже просимо підтримати цей проект закону.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую, Людмило Петрівно.

Можливо у наших колег будуть запитання або хтось бажає висловитись з цього приводу, будь ласка? Я не бачу.

Тоді, колеги, ставимо на голосування. Важливий євроінтеграційний  законопроект, можна так це назвати навіть. Тоді я ставлю на голосування, хто за те, щоб підтримати проект Закону про приєднання України до Конвенції про міжнародний доступ до правосуддя.

Хто - за?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна?

 

БАРДІНА М.О. За. Я – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Пушкаренко?

Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

Іонова?

 

ІОНОВА М.М. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Кривошеєв – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. Руденко – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Шараськін – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Пушкаренко? Арсеній Михайлович? Втрачено зв'язок.

Геращенко? Ірина Володимирівна? Втрачено зв'язок.

9 – за.

Андрію Андрійовичу.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Вибачте, у мене теж було щось з інтернетом. Я теж – за. От тільки що включився. Вибачте, будь ласка. Додайте, будь ласка. Я – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую, Ірино Володимирівно.

10 – за.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Це Ірина Геращенко. Я – за теж.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, рішення прийнято.

Дякую. Дуже дякую.

Людмило Петрівно, я вас вітаю з перемогою правосуддя, можна сказати. Так? 

 Дуже вам дякую за участь в нашому засіданні і до наступних наших зустрічей. 

 

СУГАК Л.П. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Колеги, а ми переходимо до наступного питання: про направлення офіційного запрошення відвідати Україну делегації румунських парламентарів на чолі з головою парламентської групи дружби з Україною Миколою-Мирославом Петрецьким у період з 25 по 28 червня 2025 року.

Я прошу до слова народного депутата України Олександра Станіславовича Пасічного. Будь ласка, Олександре Станіславовичу, вам слово. Олександре Станіславовичу, ви на зв'язку з нами? Розглядаємо ваше питання. Є, я бачу.

Будь ласка, вам слово, Олександре Станіславовичу.      

 

ПАСІЧНИЙ О.С. Добрий день. Дякую за запрошення. Дуже приємно, я вперше на вашому комітеті. Дивіться, яке питання. До нас звернулась новостворена група міжнародних зв'язків і дружби "Україна-Румунія", наш товариш, керівник Союзу українців Румунії Мирослав Петрецький став головою групи дружби, і ми багато років запрошували їх в Україну, і вони вперше самі виявили бажання, новостворена група, відвідати Україну. Ми, звісно, раді прийому, довго чекали цього їх бажання і готові їх приймати. І в принципі, можу розповісти пропозиції, які ми зробили.

Ми плануємо, щоб вони заїхали в Одесу, відвідали Миколаїв, Херсон, подивилися наші руйнування, потім Київ, також руйнування, Буча та інші міста показати. В Києві вони ще попросили, щоб це було на День Конституції України, тому вони візьмуть участь, ну, звісно, у Верховну Раду візит і, скажемо, наші заходи з Дня Конституції. І на зворотному зв'язку також ми їм запропонували відвідати будівництво мостового переходу у місті Солотвино, коло міста Солотвино Закарпатської області, де будують мостовий перехід між Україною і Румунією.

Якщо будуть додаткові пропозиції від комітету по прийому, якщо ви підтримаєте наше звернення по прийому румунської делегації, та також якісь будуть побажання професійні від шановних колег саме з міжнародних зв'язків, ми будемо вдячні.

А так, дякую за увагу. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександре Станіславовичу. Ми раді вітати вас в нашому комітеті, що це перший раз, як ви сказали, але ми розраховуємо на те, що будете частіше долучатися до нас.

Я думаю, що у колег можуть бути якісь запитання або бажання висловитися з цього приводу. Хтось бажає висловитися? Я бачу.

Мар'яно Володимирівно, вам слово. А потім Марія Миколаївна.

Будь ласка.

 

БЕЗУГЛА М.В. Ну я тільки сказати коротко, підтримати додатково цю ініціативу, враховуючи які події відбулися в Румунії, наскільки вони були, скажімо так, гострого характеру. Звичайно, радісно чути, що вже є ініціатива з боку румунських колег. І максимально показати, що відбувається в Україні, як налагодити зв'язки – це дуже важливо зараз і на перспективу. Так що вітаю і дякую за зусилля. Звісно, підтримую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Маріє Миколаївно, будь ласка.

 

ІОНОВА М.М. Перше. Я би хотіла все ж таки теж рекомендації дати по пунктах візиту. Чесно кажучи, цей пункт Солотвино вже стільки разів показано. Я не вважаю, що це пріоритет. І мені здається, що нам варто звернути увагу на те, що стосується інформаційної політики і те, що стосується саме військово-промислового комплексу і в контексті НАТО. Тому я би дуже радила все ж таки час витратити на зустріч теж з Комітетом гуманітарної та інформаційної політики, тому що ми з вами побачили, наскільки російське втручання і цей популізм не тільки в нашій країні процвітає, але і в Румунії на виборах, тому я би дуже радила, щоб все ж таки вони так само далі були провідниками і адвокатували, що стосується пропаганди в контексті саме національної безпеки.

І друге, те, що стосується оборонки, я би теж більше все ж таки їх увагу привернула на те, що стосується питання війни, військової, там Буча, Бородянка, але так само можна повезти і в Чернігів чи ближче до Сум, ну якось витратити час, не тільки щоб вони були в Києві. Одеса – так, це важливо, зрозуміло, вони в цьому зацікавлені, але показати так само ті громади, які були під окупацією, які постраждали, і як вони зараз функціонують. Тому що в Румунії питання децентралізації, ну воно в них на високому рівні, там гарно пройшла реформа. Це теж, мені здається, важливо -показати наші зусилля і як справляються наші регіони.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую.

Маріє Миколаївно, дуже слушні пропозиції. Я вам дуже дякую.

Мар'яна Володимирівна хотіла б ще додати щось, так?

Будь ласка.

 

БЕЗУГЛА М.В. Так, додам. Все-таки прокоментую.

У нас є дуже яскравий, навіть згідно з останніми соціологічними опитуваннями, значно яскравіший за Петра Олексійовича представник "Європейської солідарності" Гончаренко. Якщо уже говорити про пропаганду, яка співпадає з наративами щодо проросійського кандидата, який не переміг, то його можна було б показати як експонат. Тому тут треба бути дуже делікатним відносно того, що і як показати румунським колегам, щоб вони не стали переживати за нас іще більше.

Всі інші пропозиції підтримую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Ми завершили обговорення цього питання. Ми можемо переходити до голосування.

Хто за те, щоб підтримати цю пропозицію?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна?

Немиря?

 

НЕМИРЯ Г.М. Не заперечую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна? Немає зв’язку.

Пушкаренко? Немає зв’язку.

Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Підтримую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. За, підтримую. Також дякую колезі за ініціативу, це дуже слушна і правильна ініціатива. 

 

МОСОЛОВ Ю.О. Іонова?

 

ІОНОВА М.М. Підтримую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Кривошеєв – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. Підтримую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Шараськін – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. 10 – за.

Андрію Андрійовичу.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую.

Олександре Станіславовичу, дякую вам за участь, активну участь в нашому засіданні і можете на нас розраховувати.

 

ПАСІЧНИЙ О.С. же дякую. Сподіваюсь на плідну співпрацю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Безумовно. Дякую. До побачення.

А ми, колеги, переходимо до наступних двох важливих питань, пов’язаних, ну які мають важливе стратегічне значення для парламентської дипломатії, тобто країни Африки.

І перше таке питання – це про зміну в керівному складі депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Ангола. Я хотів би почати з того, щоб подякувати особисто Ігорю Сергійовичу, що він взяв на себе це важливе питання, оскільки ми вже розглядали і ми повертаємось до розгляду. Для нас важливо зберегти цю групу дружби. Ігорю Сергійовичу, дуже вам дякую, що ви вирішили взяти шефство, лідерство точніше в цьому питанні. І я вам надаю слово.

Будь ласка.

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Так, шановні колеги, я прошу вибачення, що без  відеозв'язку, бо в дорозі зараз безпосередньо знаходжусь, тому інтернет може бути трошки гірший ніж зазвичай. Дякую, Олександре Олександровичу, за вступне слово таке. Теж нагадаю, що справді розглядали ми вже на комітеті питання, тому що були технічні ризики, що саме з технічних причин може припинити свою роботу група дружби. Я тоді взяв добровільно на себе цю відповідальність розібратися в питанні і переговорив з колегами. Є колеги, які готові продовжити роботу в цьому напрямку. Відповідно прошу підтримати ці зміни і будемо працювати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Тоді ми можемо ставити на голосування, так? Колеги, хто за те, щоб підтримати ці зміни?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря? Григорію Михайловичу?

 

НЕМИРЯ Г.М. Немиря – за.

І в Анголі там не дуже все добре. Зараз там саботувала чинна влада збори демократичних сил Африки, десь півтора місяці тому. Так що дружити треба, але так принципово.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна? Втрачено зв'язок.

Пушкаренко? Втрачено зв'язок.

Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко?

Іонова?

 

ІОНОВА М.М. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Шараськін – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?

 

ЮРАШ С.А. Юраш – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. 9 – за.

Андрію Андрійовичу.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую. Ігорю Сергійовичу, знову дякую вам.

І я завжди згадую. І, до речі, я повністю погоджуюся з Григорієм Михайловичем, що нам треба також дружити з демократичними силами в Африці, тому що вони завжди підтримують Україну.

А ми переходимо до наступного питання, останнього питання порядку денного – про утворення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Федеративною Республікою Нігерія. І я прошу до слова народного депутата України Олександра Анатолійовича Дануцу.

Будь ласка, Олександре Анатолійовичу, вам слово.

 

ДАНУЦА О.А. Шановні колеги, мене чутно?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре чутно. Ми слухаємо вас.

 

ДАНУЦА О.А. Я вітаю ваше поважне зібрання. Дякую за запрошення. І власне, намагатимусь не забирати довго вашого часу, тому що це, тим більше, останнє питання.

Дивіться, буду з вами відвертим, я зацікавився Республікою Нігерія через те, що в моєму рідному місті Кропивницькому є Державна льотна академія, яка мала багато і зараз менше має з очевидних причин студентів з інших країн. Але ми дізналися, коли я спілкувався з ректоратом, вони сказали, що дуже перспективною країною є країна Нігерія, тому що вона має 11 аеропортів, 7 з яких міжнародні. І коли я зацікавився цією країною, стало зрозуміло, що країна, яка має 7 місце з населення в світі, яка має першу економіку Африки і яка має найбільший споживчий ринок Африки, і в тому числі український експорт – це 52 відсотки українського збіжжя, це 40 відсотків чорних металів і таке інше, але, на жаль, для мене було подивом те, що український парламент не має групи міжпарламентського співробітництва з цією максимально важливою країною, яка, до речі, на Генасамблеях ООН підтримує Україну, підтримує територіальну цілісність України.

Тому з вашого дозволу я би просив, щоб ми все-таки утворили таку групу міжпарламентської дружби і почали активну співпрацю з цією країною. І буквально кілька днів тому я вже мав зустріч з делегацією нігерійських військових в Загребі в Хорватії на заводі, який виготовляє машини з розмінування, для них це теж певною мірою актуально, тому співпраця вже почалася. І якщо буде ваша ласка, я би просив підтримати створення такої групи.

Дякую завчасно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую, Олександре Анатолійовичу. Знаєте, не можу не втриматись від певних особистих ремінісценцій, тому що я пам’ятаю, що коли я був студентом, в Інституті міжнародних відносин дуже багато навчалось студентів з Нігерії. Один мій знайомий, він потім захищав дисертацію з міжнародного права. Тобто у нас є потужне лобі проукраїнське і треба дійсно розвивати відносини з цією важливою африканською країною. Дуже дякую вам за ініціативу.

Колеги, чи будуть якісь запитання або хтось хоче висловитись? Ні?

Тоді переходимо до голосування. Хто за те, щоб підтримати. А, тут треба, перепрошую, тут треба нам координатора чи ні? Ні? Вже все є? Так? Дякую. Тоді ми можемо сміло проголосувати за створення цієї групи дружби. Так?

Колеги, ставлю на голосування. Хто за те, щоб підтримати створення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Нігерія? Хто – за?

 

МОСОЛОВ Ю.О. Мережко?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Немиря?

 

НЕМИРЯ Г.М. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Бардіна? Втрачений зв’язок.

Пушкаренко? Втрачений зв’язок.

Безугла?

 

БЕЗУГЛА М.В. Безугла – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Геращенко? Втрачений зв’язок.

Іонова? Немає зв’язку.

Кривошеєв?

 

КРИВОШЕЄВ І.С. Кривошеєв – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Локтіонова?

 

ЛОКТІОНОВА Н.В. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Руденко?

 

РУДЕНКО О.С. За.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Шараськін?

 

ШАРАСЬКІН А.А. Підтримую.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Юраш?                 

 

ЮРАШ С.А. Юраш – за.

 

МОСОЛОВ Ю.О. Дякую.

8 – за.

Андрію Андрійовичу.

 

ШАРАСЬКІН А.А. Рішення прийнято.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже вам дякую, колеги.

Олександре Анатолійовичу, я вас вітаю! Я вам бажаю плідної праці в цьому напрямку. На мене і, я впевнений, на наш комітет можете розраховувати. Для нас Африка є важливим стратегічним пріоритетом парламентської дипломатії.

 

ДАНУЦА О.А. Величезна подяка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже вам дякую. До нових зустрічей.

А, колеги, на превеликий жаль, ми вичерпали порядок денний.

(Сміх) 

 

БЕЗУГЛА М.В. Можна?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І я вам дякую за конструктивну роботу.

А, Мар'яно Володимирівно, будь ласка.

 

 

БЕЗУГЛА М.В. Дякую.

Щодо підкомітету, зараз скинула в чат порядок денний. Єдине, щодо депутатів з опозиції, ну ви завжди можете зі мною зв'язатися там, або можемо розіслати, за бажанням. Це те, що згадувала, засідання підкомітету щодо форм, методів протидії агресії, міжнародних в першу чергу, о 16.30 у вівторок. Так що всі бажаючі, будь ласка, приєднуйтесь. Засідання буде офлайн. Інформацію розглядатимемо доволі сенситивну, цікаву, точно не буде нудно. І впевнена, що кожен, хто захоче, зможе зробити вклад. Так що welcome.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мар'яно Володимирівно, з вами ніколи не нудно. Дуже вам дякую.

 

БЕЗУГЛА М.В. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую. І, колеги, не забувайте: о 13-й спільне засідання з данським Комітетом з питань зовнішньої політики. Це дуже важливо.

Дуже  вам дякую. До побачення.    

 


Версія для друку