Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

15 січня 2018, 10:00

Звіт про діяльність депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Туніською Республікою у 2017 році

12.06.2017 р. – створення Групи з міжпарламентських зв’язків з Туніською Республікою у складі десяти народних депутатів України, зацікавлених у подальшому розвитку двосторонніх політико-економічних україно-туніських взаємин.

Липень-серпень 2017 р. – проведення консультацій з Мінекономрозвитку України щодо пріоритетних напрямків двостороннього співробітництва, які потребують розширення з метою подальшого розвитку політико-економічних відносин між обома державами.

За результатами консультацій встановлено ряд шляхів активізації двостороннього міжпарламентського співробітництва.

Вересень 2017 р. – проведення зустрічі з Почесним Консулом Туніської Республіки в Україні Геннадієм Самойловим, внаслідок якої з’ясовано актуальні дані щодо стану та перспектив розвитку міжпарламентських україно-туніських відносин.

За результатами зустрічі, налагоджено контакт з туніською стороною: від імені депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Туніською Республікою підготовлено та направлено лист на ім’я голови групи дружби з Україною, створеної в Асамблеї народних депутатів Туніської Республіки, пані Амаль Сувейд, з висловленням пропозицій щодо взаємного обміну досвідом між парламентами обох країн та проведення зустрічі груп дружби українського та туніського парламентів.

Протягом 2017 р. на постійній основі – проведення взаємних консультацій з посольством України в Тунісі в особі Посла Миколи Нагорного та радника посольства Миколи Радченка щодо шляхів розвитку україно-туніського співробітництва у пріоритетних сферах інвестиційного, торговельного, технічного співробітництва, а також на рівні укладення відповідних міжнародних угод.

Водночас, протягом 2017 року членами Групи активно опрацьовувались питання вдосконалення договірно-правової бази між Україною та Тунісом. Зокрема, йдеться про розробку та укладання в майбутньому угод про взаємний захист інвестицій, про правову допомогу у цивільних та сімейних справах, про співробітництво в галузі освіти, медицини, туризму.

 

 

Народний депутат України,

 

керівник Групи з міжпарламентських

зв’язків з Туніською Республікою                                               А.В. Помазанов