14 червня 2022, 17:55

14 червня у віддаленому режимі відеоконференції відбулася спільна зустріч комітетів Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та інтеграції України до Європейського Союзу з відповідними комітетами у закордонних та європейських справах Сенату Італії

14 червня у віддаленому режимі відеоконференції відбулася спільна зустріч комітетів Верховної Ради України з  питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та інтеграції України до Європейського Союзу з відповідними комітетами у закордонних та європейських справах  Сенату Італії.

Одним із основних питань зустрічі стало обговорення європейської інтеграції, розширення Європейського Союзу, надання Україні статусу держави кандидата на вступ до організації та подальших кроків із наближення членства України в Європейському Союзі.

Українські парламентарії повідомили італійських колег про актуальну безпекову, гуманітарну та соціально-економічну ситуацію в Україні, воєнні злочини, злочини проти людяності, які вчиняють російські військові в Україні, геноцид Українського народу.

Серед іншого, під час зустрічі обговорювалися питання надання допомоги Україні, зокрема військово-технічної, розвитку міжпарламентського діалогу, поглиблення співпраці між двома державами на всіх рівнях, у тому числі між органами місцевого самоврядування.

Голови та члени парламентських комітетів висловили вдячність за гуманітарну допомогу Україні та прихист українських громадян в Італії та запросили відвідати Україну з візитом, зокрема звільнені міста.