22 листопада 2018, 16:45

Зустріч керівництва комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції з послами держав-членів ЄС, які опікуються реалізацією ініціативи «Східне партнерство»

21 листопада 2018 року відбулася спільна зустріч  комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції з послами держав-членів ЄС, які опікуються реалізацією ініціативи ЄС «Східне партнерство».

У зустрічі взяли участь: Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції Марія Іонова, заступник Голови Комітету у закордонних справах Борис Тарасюк і Голова підкомітету Комітету у закордонних справах Світлана Заліщук.

У своїй вступній промові Ганна Гопко окреслила коло пріоритетних питань для України, а саме ситуація на сході України та в Азовському морі, втручання Росії у внутрішні справи України, реалізація амбіційного пакету реформ на шляху імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, європейські та євро-атлантичні прагнення України. Також вона наголосила на великих витратах України на фінансування сектору безпеки та оборони, зважаючи на триваючу російську агресію та одночасне продовження курсу реформ і висловила вдячність за фінансову підтримку нашої держави з боку ЄС.

У ході зустрічі порушувалися питання завершення виборчої реформи в Україні, можливого втручання Росії у виборчі компанії в Україні в 2019 році,  планів реалізації Закону України про освіту, законодавчого забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, ратифікації Стамбульської конвенції та  гібридних викликів.

Заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції, М. Іонова  у своєму виступі наголосила на прагненнях України до участі у Цифровому ринку, Енергетичному та Митному союзах ЄС, а також завершенні у найближчому майбутньому процедур приєднання України до Угоди про Спільний авіаційний простір.

Заступник Голови Комітету у закордонних справах, Б.Тарасюк у своєму виступі зосередив увагу на розвитку ініціативи ЄС “Східне партнерство” у контексті десятої річниці ініціативи, поглибленні співпраці з державами, які підписали угоди про асоціацію з ЄС – Україна, Грузія та Молдова, а також, повідомив присутніх про розвиток парламентського виміру Східного  партнерства – ПА ЄВРОНЕСТ.