13 листопада 2018, 12:19

Голова Комітету Г.Гопко перебуває з робочим візитом в м.Рим (Італійська Республіка)

 

Під час робочого візиту до м.Рим Голова Комітету Г.Гопко взяла участь у Конференції високого рівня з розробки антикорупційних стратегій в цифрову епоху, яка відбувається в рамках головування Італії в ОБСЄ.

У Конференції взяли участь політичні діячі високого рівня країн членів ОБСЄ та експерти із зазначеної тематики з метою обміну думками та обговорення перспектив у сфері боротьби з корупцією у своїх країнах.

          Голова Комітету взяла участь у панелі на тему: «Антикорупційні інституції та стратегії: досвід та приклади», під час якої розповіла про успішно створені нові інституції та інструменти, спрямовані на посилення боротьби з корупцією в Україні, що дає можливість проводити кримінальні розслідування щодо високопосадовців та прийняті закони, які надають відкритий доступ до                     е-декларування, створення реєстру нерухомості, бенефеціарних власників компаній, тощо. Проте залишається проблемним створення публічних систем в країнах ЄС, що дало б можливість відслідковувати майно та активи українських корупціонерів, які намагаються приховувати свої статки за кордоном.

          Ганна Гопко зазначила, що потрібні спільні  слідчі групи, які розслідують транснаціональну корупцію. Наприклад, в США є окремий підрозділ в прокуратурі - клептіокрасі юніт, який розслідує саме міжнародну корупцію. Також чекаємо, що Австрія на вимогу США дозволить екстрадицію Фірташа.

Також у своєму виступі Г.Гопко приділила увагу проявам гібридної війни, яка ведеться РФ проти нашої держави.  «Це абсолютно новий виклик для сучасного світу, з ним зіткнулася Україна у ході агресії РФ».  Голова Комітету наголосила, що гібридна війна має елементи не тільки військових дій, це й інформаційні війні, провокації, тероризм. Г.Гопко застерегла, що фальшиві новини, які маніпулюють людськими страхами та інші брудні методи, що випробовує Росія протягом останніх років, і її оновлені інструменти, будуть використовуватися під час майбутніх президентських, парламентських виборів в Україні та вибори до Європарламенту, а запобігання їх проявам залишається основним з метою захисту національних інтересів.

Також під час перебування у м.Рим в Г.Гопко заплановано низка зустрічей з італійськими колегами.