24 липня 2017, 15:37

УКРАЇНА МАЄ НАДАТИ СТАТУС ТА СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ В’ЯЗНЯМ КРЕМЛЯ ТА ПОСИЛИТИ КООРИНАЦІЮ ДІЙ З ЇХ ЗВІЛЬНЕННЯ – ГАННА ГОПКО

 

УКРАЇНА МАЄ НАДАТИ СТАТУС ТА СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ В’ЯЗНЯМ КРЕМЛЯ ТА ПОСИЛИТИ КООРИНАЦІЮ ДІЙ З ЇХ ЗВІЛЬНЕННЯ – ГАННА ГОПКО

 

 

Україна має створити єдиний координаційний центр з питань визволення своїх громадян, незаконно ув’язнених в Росії та на окупованих територіях Криму й Донбасу, а також надати їм спеціальний статус та соціальну підтримку. Таким був лейтмотив зустрічі представників різних органів влади, правозахисних організацій та родин політв’язнів Кремля, що відбулася у Комітеті у закордонних справах під головуванням Голови Комітету Ганни Гопко.

Зокрема, у зустрічі взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юсуф Курчі, Заступник Міністра соціальної політики Федорович Наталія, представники МЗС, СБУ, Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру громадянських свобод, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, інших установ та організацій.

Учасники зустрічі висловили переконання, що для ефективнішої боротьби за звільнення українців, незаконно утримуваних у Криму, в окупованих районах Донбасу та в Росії, потрібно створити міжвідомчий координаційний центр, а також прийняти спеціальний закон про статусу таких в’язнів. На думку учасників обговорення, це може бути нещодавно внесений Мустафою Джемілєвим законопроект №6700, за умови його доопрацювання.


«У будь-якому разі закон, який посилить наші міжнародно-правові позиції у справі визволення наших громадян, а також дозволить виплачувати соціальну допомогу їхнім родинам, потрібно прийняти одразу після парламентських канікул», - заявила виступаючи на зустрічі Ганна Гопко. «Правозахисники, представники міністерств, парламенту і адміністрації президента мають домовитися про узгоджений текст такого документу, і запустити цей механізм якнайшвидше», - підсумувала Голова Комітету.

Під час зустрічі координатор Об’єднання родичів політв’язнів Кремля Ігор Котелянець передав Ростиславу Павленку листа родичів політв’язнів до Президента України Петра Порошенка із закликом про зустріч і тісну координацію дій у справі визволення українських громадян.