Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

31 січня 2019, 17:27

Зустріч Голови Комітету Ганни Гопко з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні І.Ійдярто

31 січня 2019 року Голова Комітету Верховної  Ради України у закордонних справах Г. Гопко провела зустріч з Послом Угорщини в Україні  І. Ійдярто з нагоди початку його дипломатичної місії в Україні.

 

Під час зустрічі сторони обмінялися думками з актуальних питань розвитку двостороннього співробітництва та міжпарламентського діалогу.

 Голова Комітету Ганна Гопко повідомила про актуальну внутрішньополітичну ситуацію в Україні та плани розгляду законопроектів в ході десятої сесії, зокрема внесення змін до Конституції щодо курсу в НАТО і ЄС, проекту Закону України про забезпечення функціонування української мови як державної, про внесення зміни до Закону України “Про освіту”, тощо.

 Ганна Гопко привернула увагу співрозмовника до важливості консолідації зусиль західних партнерів з метою недопущення дестабілізації ситуації в Україні та втручання РФ у виборчі процеси в Україні протягом 2019 року, мобілізацій зусиль для звільнення українських громадян, особливо військовополонених моряків, а також недопущення будівництва “Північного потоку 2”. 

 Також, Голова Комітету підкреслила необхідність підтримки та розвитку міжпарламентського діалогу та у свою чергу запросила Комітет у закордонних справах Парламенту Угорщини відвідати Україну найближчим часом, у тому числі один із регіонів України на сході або заході.

 Посол І.Ійдярто наголосив на важливості інтенсифікації українсько-угорського співробітництва та розвитку партнерських відносин між нашими країнами, зокрема у сфері Євроатлантичної інтеграції України та реалізації у практичному вимірі співробітництва України з НАТО.

 Серед іншого, Посол Угорщини в Україні підкреслив важливість торгівельно-економічного співробітництва, зауваживши, що товарообіг між нашими країнами за минулий рік склав понад 2 млрд. дол. США, а також взаємодії в сфері енергетики, наголосивши, що Угорщина завжди підтримувала розвиток газотранспортної системи України.

 Також сторони обговорили питання, пов’язані з угорською національною  меншиною та важливості реалізації реформи децентралізації на Закарпатті.