Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

01 листопада 2018, 17:00

Зустріч членів Комітету на чолі з Головою Комітету Г.Гопко з делегацією Німецького Бундестагу фракції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) та депутатом Бундесрату (Австрія)

З української сторони у зустрічі взяли участь заступник Голови Комітету Б.Тарасюк та член Комітету Ю.Льовочкіна, з німецької сторони речник фракції СДПН з питань прав людини та гуманітарної допомоги Ф.Швабе, доповідач з питань України в Комітеті Бундестагу з питань Європи Й.Шрапс, а також депутат Бундесрату (Австрія) Ш.Шеннах.

На початку зустрічі Голова Комітету Г.Гопко висловила вдячність німецькій та австрійській сторонам за підтримку суверенітету і територіальної цілісності нашої держави на фоні триваючої агресії Росії проти України, за сприяння у втіленні реформ та наголосила на необхідності подальшого дотримання санкційної політики проти РФ.

В ході обговорення економічних питань українська сторона підкреслила необхідність зупинення будівництва газогону Північний потік-2, оскільки реалізація цього російського проекту загрожуватиме енергетичній незалежності ЄС та завдасть значних економічних збитків усім країнам-транзитерам російського природного газу, включаючи й Україну.

Голова Комітету Г.Гопко  зазначила про концепцію Європейського Плану інвестицій для України, який важливим для України та дасть можливість забезпечити зростання економіки більше ніж на 4 відсотки. Головною метою Плану є ефективне подолання бідності, підтримки малого та середнього бізнесу.

Сторони обговорили загрози російського втручання у виборчі процеси як елементу гібридної війни, а також питання стосовно протидії російській агресії на Донбасі та в акваторії Азовського моря та Керчинської протоки, а також ситуації, що склалася на території окупованого Криму, зокрема необхідності захисту прав людини на його території.

Під час бесіди Голова Комітету Г.Гопко повідомила, що в цьому місяці відбудуться  комеморативні  заходи  у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору як геноциду української народу, та зазначила про важливість продовження започаткованої в Бундестазі дискусії щодо історичної відповідальності Німеччини перед Україною.

Принагідно інформуємо, що делегації соціал-демократів парламентів Німеччини та Австрії відвідають Схід нашої держави з метою ознайомлення з ситуацією безпосередньо на місці подій.