Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

24 жовтня 2018, 15:59

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч з А.Тор Сігурдссоном, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ісландія в Україні (за сумісництвом)

24 жовтня Борис Тарасюк, заступник Голови Комітету у закордонних справах, прийняв з візитом ввічливості Арні Тор Сігурдссона, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Ісландія в Україні (за сумісництвом).

На початку зустрічі Б.Тарасюк привітав співрозмовника із початком дипломатичної місії та висловив вдячність ісландській стороні за підтримку України у міжнародних організаціях, зокрема ООН, а також за продовження санкційної політики ЄС у відношенні РФ.

В ході бесіди сторони обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні, майбутні президентські та парламентські виборчі кампанії, стан імплементації реформ в Україні, зокрема, спрямованих на зміцнення обороноздатності України.

Під час зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ісландія в Україні наголосив на неухильній підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також позиції офіційного Рейк’явіку щодо невизнання анексії Криму.   

Предметом бесіди також став актуальний розвиток подій на Донбасі та можливі подальші кроки до мирного врегулювання ситуації на сході України.

Сторони наголосили на наявності значного потенціалу для поглиблення двостороннього діалогу та взаємовигідної економічної співпраці.  Посол, Арні Тор Сігурдссон зауважив щодо зацікавленості ісландської сторони у розширенні двосторонньої торгівлі та інвестицій в Україну і перспектив співпраці з питань енергоефективності, зокрема розвитку геотермальної енергетики.