Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

24 травня 2018, 18:05

Відбулася зустріч народних депутатів України на чолі з Головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко з делегацією Комітету із закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки на чолі з Головою Комітету Франтішеком Бубланом

З української сторони у зустрічі 24 травня 2018 року взяли участь заступник Голови Комітету, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Б.Тарасюк, член та Голова підкомітету з питань міжпарламентських зв'язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Комітету ВРУ у закордонних справах В.А'рєв, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції М.Іонова, Голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції О.Юринець, а також заступник керівника депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Чеською Республікою В.Корчик, з чеської сторони – Голова Комітету у закордонних справах, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Франтішек Бубланом, заступники Голови Комітету Гассан Мезіан, Зденьк Брож, член Комітету Томаш Цзернін, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула.

Під час зустрічі сторони обмінялися думками з широкого кола актуальних питань двосторонніх відносин у усіх галузях, включаючи й міжпарламентське співробітництво.

Українська сторона висловила подяку за візит на Схід нашої держави, оскільки це є надзвичайно важливо для ознайомлення з ситуацією безпосередньо на місці подій.

Українські парламентарі поінформували чеську сторону про внутрішньополітичну ситуацію та стан реформ в Україні. Окрему увагу сторони приділили обговоренню питання протидії російській агресії на Донбасі, необхідності повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, а також ситуації, що склалася на території окупованого Криму. У цьому контексті українська сторона наголосила, що надає великого значення ефективній підтримці  Чехією зусиль, спрямованих на мирне врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема за гуманітарні проекти, підтримку українських дітей.

      В ході зустрічі підкреслили необхідність зупинення будівництва газогону Північний потік-2, оскільки реалізація цього російського проекту загрожуватиме енергетичній незалежності ЄС та завдасть значних економічних збитків усім країнам-транзитерам російського природного газу, включаючи й Україну.

    Г.Гопко висловила сподівання на подальшу підтримку Чеською Республікою територіальної цілісності та суверенітету України, посилення санкцій ЄС, а також підтримки реформ для подальшої євроатлантичної інтеграції України.

Чеська сторона запросила українських парламентарів здійснити візит  до Чеської Республіки найближчим часом.