Повідомлення

Перейти до розділу
18 квітня 17:20
16 травня 2018 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка проходитиме Міжнародна наукова конференція "Штучні голоди в Україні XX століття". Співорганізаторами даного заходу є Міністерство освіти та науки, Міністерство культури України, Міністерство закордонних справ України, КНУ імені Тараса Шевченка, Інститут національної пам’яті, Музей «Меморіал жертв Голодомору». Конференція відбуватиметься за підтримки Світового конгресу українців. докладніше

Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

11 квітня 2018, 15:49

Зустріч Голови Комітету Г.Гопко та заступника Голови Комітету Б.Тарасюка з делегацією Естонської Республіки

11 квітня 2018 року відбулася зустріч Голови Комітету Г.Гопко та заступника Голови Комітету Б.Тарасюка з делегацією Естонської Республіки, а саме Надзвичайним і Повноважним Послом Естонії в Україні Гертом Антсу, Директором Канцелярії Президента Естонії Тійтом Рійсало та Радником Президента Естонії з питань зовнішніх зносин Лаурі Куусінгом.

На початку зустрічі українська сторона висловила вдячність за допомогу та реалізацію проектів з гуманітарної, фінансової та технічної підтримки для України, послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також рішуче засудження агресії РФ проти України.

Під час обговорення сторони звернули особливу увагу на процес проведення в Україні необхідних реформ та позитивно відзначили важливі кроки, вжиті нашою державою в енергетичному секторі, проведенні реформи судової системи та формування нових антикорупційних органів. Також увага була зосереджена на пріоритетних законопроектах у сфері європейської інтеграції, прийняття яких заплановано в найближчий час.

Крім того, сторонами було відзначено важливість розвитку двостороннього співробітництва у сфері освіти, зокрема запровадження різних стипендіальних програм на кшталт літніх шкіл чи післядипломної навчальної програми Естонської школи дипломатії, які відкривають широкі можливості для інтегрування населення України в єдиний інформаційний простір ЄС та реалізації спільних для обох країн дипломатичних цілей.