Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

28 березня 2018, 10:35

У Комітеті відбулась зустріч народних депутатів України з депутатами соціал-демократичної партії Бундестагу (Німеччина)

27 березня 2018 року у Комітеті з закордонних справ за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні під головуванням Світлани Заліщук відбулася зустріч народних депутатів України з депутатами соціал-демократичної партії Бундестагу (Німеччина). У зустрічі взяли участь народні депутати України Ольга Бєлькова, Вікторія Сюмар, Сергій Лещенко, Сергій Ларін, Руслан Сидорович та представники Німеччини Нільс Шмід, Фріц Фельгентрой, Земтьє Мьоллер та Дагмар Ціглер. У рамках візиту було обговорено процес реформ в Україні та формування зовнішньополітичного курсу Німеччини.

 

Зокрема, Світлана Заліщук подякувала Німеччині за підтримку під час Євромайдану та складного процесу реформ, зауваживши, що лише спільна протидія України й Німеччини російській агресії зможе зупинити подальшу дестабілізацію у Європі. Під час зустрічі також обговорили потребу скасування обов'язкового електронного декларування доходів для антикорупційних організацій. Ольга Бєлькова порушила питання будівництва “Північного потоку II “ та його несприятливих наслідків не тільки для української економіки, але і для європейської безпеки в цілому. Вікторія Сюмар наголосила на зв‘язку між фінансуванням російської економіки через "Північний потік II" та здатністю Москви вести агресивну зовнішньою політику, маючи важелі впливу на Європу.

 

Голова німецької делегації, Нільс Шмід, зазначив про вагомість України у зовнішній політиці Німеччини. Він засвідчив незмінність німецької підтримки процесу реформ в Україні та засудив дії Росії в Криму та Донбасі. Фріц Фельґентрой заявив, що нинішня зовнішня політика Москви повинна розглядатися через сильний альянс між Європою та Україною, що включає підтримку суверенітету, територіальної цілісності та процесу реформ в Україні. Також представники німецької делегації наголосили на необхідності посилення антикорупційних заходів для досягнення політичного та економічного розвитку України.