Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

28 листопада 2017, 12:53

Голова Комітету Ганна Гопко провела зустріч із заступником директора Європейського бюро МЗС Японії, спеціальним представником (у ранзі Посла) Японії у країнах Центральної Азії, спеціальний представник МЗС Японії з питань ГУАМ Тосіхіро АІКІ

Під час зустрічі 28 листопада Голова Комітету подякувала Японії за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, за фінансову допомогу, яку нашій державі надає Уряд Японії.

Ганна Гопко висловила свою позицію щодо засудження дій КНДР стосовно програм розробки/вдосконалення ядерної та ракетної зброї. Україна підтримує санкції проти Північної Кореї і приєдналися до всіх резолюцій РБ ООН з метою  забезпечення миру  у світі.

Окрему увагу було приділено питанню протидії російській агресії на Донбасі, необхідності повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Т.Аікі висловив стурбованість щодо ситуації з порушення прав людини в Автономній Республіці Крим, ескалації конфлікту у східних регіонах України.

У ході зустрічі Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах висловила подяку за підтримку проекту резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», схвалену 14 листопада Третім комітетом 72-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, також надала пану Аікі інформацію про хід реформ в Україні. У цьому контексті українська сторона відзначила, що надає велике значення ефективній підтримці Японією реформ в Україні, надання гуманітарної та технічної допомоги.

У той же час, обговорили питання презентації в Парламенті України  діяльності щойно відкритого Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва “ДЖАЙКА” в Україні.