Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

14 листопада 2017, 17:00

Зустріч членів комітетів Верховної Ради України у закордонних справах та з питань національної безпеки і оборони із делегацією Меджлісу Ісламської Ради Ісламської Республіки Іран

14 листопада 2017 року Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко,  заступник Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Борис Тарасюк та секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник провели зустріч із делегацією Меджлісу Ісламської Ради Ісламської Республіки Іран на чолі з Головою Комісії національної безпеки та зовнішньої політики Меджлісу Ісламської Ради Алаеддіном Боруджерді. У зустрічі також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Ірану в Україні Мохаммад Бехешті-Монфаред, член Комісії національної безпеки та зовнішньої політики Меджлісу Ісламської Ради Мохаммад Джавад Джамалі Ноубандегані, речник Комісії національної безпеки та зовнішньої політики Меджлісу Ісламської Ради Сейєд Хосейн Нагаві Хосейні та інші.

На початку зустрічі українська сторона висловила глибокі співчуття іранській делегації у зв’язку із жертвами потужного землетрусу, який стався на заході Ірану 12 листопада, що були з вдячністю прийняті іранською делегацією.

Під час зустрічі сторони обговорили питання подальшого розвитку міжпарламентської співпраці та активізації економічних відносин, які мають великий потенціал. Українська сторона відмітила, що Іран є однією з провідних країн Близького Сходу, яка могла би стати великим споживачем української сільськогосподарської продукції, у той час як Україна зацікавлена в імпорті енергоносіїв з Ірану. Іранська сторона також підтвердила свою заінтересованість у збільшенні кількості студентів, які могли б навчатися в Україні.