Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

27 жовтня 2017, 15:24

Відбувся робочий візит Голови Комітету Ганни Гопко до м.Таллінн (Естонська Республіка)

Голова Комітету Г.Гопко взяла участь у конференції громадянського суспільства Східного партнерства та Дев’ятій щорічній Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Під час конференції Голова Комітету доповіла про громадянське суспільство, демократичні цінності нашої держави, а також перспективи співпраці країн Східного партнерства напередодні Брюссельського  Саміту, який відбудеться у кінці листопада поточного року.

Під час конференції відбулася основна доповідь Європейського комісара з питань розширення та політики добросусідства Й.Ганна, у ході якої Голова Комітету передала концепцію Європейського Плану інвестицій для України, який важливий для зростання економіки більше ніж на 4 відсотки. Головною метою якого є ефективне подолання бідності, підтримки малого та середнього бізнесу. Варто відзначити, що комісар Ган у своїй доповіді позитивно відкликався про нашу державу в цілому, зокрема акцентував увагу на ефективній роботі активістів та міцному експертному середовищі, а також європейських перспективах України.

У ході візиту Г.Гопко відбулася зустріч з Міністром закордонних справ ЕР Свеном Міксером та заступником Голови Комітету у закордонних справах Рійігвкогу  ( Парламент Естонської Республіки) Кейт Пентус-Росіманусс. 

 Голова Комітету подякувала естонським колегам за послідовну підтримку Естонією суверенітету та територіальної цілісності України, а також готовність підтримувати Україну і надалі. 

Під час зустрічей сторони обговорили актуальні питання, що стосуються євроінтеграційних прагнень України, Грузії, Молдови та деякі аспекти підготовку до Саміту Східного Партнерства. 

Серед іншого, Г.Гопко зауважила, що незважаючи на гіркі наслідки російської агресії проти України та незаконної анексії Криму, Україна продовжує здійснювати реформи, зокрема Верховна Рада України розглянула законопроекти, що стосуються медичної та пенсійної сфери.