Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

27 жовтня 2017, 13:21

Голова Комітету Ганна Гопко обговорила підготовку до саміту Східного партнерства з Міністром закордонних справ Естонської Республіки Свеном Міксером

Голова Комітету у закордонних справах ВРУ Ганна Гопко провела зустріч з Міністром закордонних справ Естонії Свеном Міксером.

Г.Гопко 26 жовтня ц.р. перебувала в Таллінні  з метою участі у Конференції Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, яка проходила в рамках головування Естонії в ЄС. Конференція фокусується на зміцнення організацій громадянського суспільства в країнах Східного партнерства.

Під час зустрічі Міксер зазначив, що Естонія підтримує зусилля України щодо здійснення реформ, викладених в Угоді про асоціацію між ЄС і Україною, і закликав Україну продовжити цей процес: «Нещодавній прогрес, як в реформі охорони здоров'я, так і пенсійної реформи, а також рішення про створення антикорупційного суду, показують, що Україна як і раніше прихильна до реформ», - сказав Міксер.

Він нагадав, що Естонія та ЄС підтримують суверенітет і територіальну цілісність України. Міністр назвав нашу країну пріоритетом у розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги в Естонії, а також підкреслив важливість підтримки міжнародного співтовариства у вирішенні конфлікту на сході України.

Під час зустрічі було порушено питання підготовки до майбутнього саміту Східного партнерства в Брюсселі.

«Одним з пріоритетів головування Естонії в ЄС є Східне партнерство, і майбутній саміт дасть нам можливість затвердити Східне партнерство в центрі політики ЄС, в тому числі у відношенні розвитку громадянського суспільства та економічного розвитку», - підкреслив міністр закордонних справ Естонії.