Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

18 серпня 2017, 15:18

Зустріч Голови Комітету Г.ГОПКО з Головою Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, Міністром екології Держави Ізраїль, Міністром у справах Єрусалиму З.ЕЛЬКІНИМ

З українською сторони також взяли участь народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції М.Іонова, Державний секретар Міністерства закордонних справ України  А.Заяць. З ізраїльською сторони Посол Держави Ізраїль в Україні Е.Бєлоцерковські, Почесний Консул Держави Ізраїль у Західному регіоні України О.Вишняков.

Під час зустрічі сторони висловили подяку один одному за активний розвиток політичного та міжпарламентського діалогу між Україною та Державою Ізраїль на високому та найвищому рівнях.

Голова Комітету окремо наголосила на важливості для українців в усьому світі визнання Ізраїлем Голодомору в Україні 1932-1933 років. Г.Гопко висловила сподівання щодо проведення найближчим часом офіційного візиту Прем’єр-міністра Держави Ізраїль Б.Нетаньяху в Україну, оскільки такий візит відповідає очікуванням українського політикуму та суспільства, а також закріпив би позитивну динаміку обміну візитами високого рівня.

М.Іонова подякувала за сприяння Ізраїлю в реабілітації військових та допомогу їх родинам. Поінформувала про критичну екологічну ситуацію, яка склалася на Сході України, а також про ризики техногенної катастрофи на цій території. Перший заступник Голови Комітету з питань європейської інтеграції зазначила, що Україна використовуватиме прогресивний досвід високих технологій Ізраїлю для вирішення подібних проблем.

Учасники зустрічі обговорили питання оборони, екологічної та енергетичної безпеки, співпраці у сфері охорони здоров’я, культурного і соціального співробітництва. Також питання правового забезпечення співпраці між державами у цих сферах.

Окрема увага була зосереджена на проблемних питаннях, які виникають при перетині кордону Держави Ізраїль громадянами України.