Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

04 липня 2017, 14:02

Зустріч Голови Комітету Ганни Гопко з Головою Комітету у закордонних справах Парламенту Грузії Софіо Кацаравою

 

3 липня 2017 року Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Парламенту Грузії Софіо Кацаравою. У зустрічі також взяли участь голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Світлана Заліщук, народні депутати Остап Єднак та Хвича Мепарішвілі.


У ході зустрічі неодноразово наголошувалося, що Україну та Грузію об’єднує спільне питання євроатлантичної інтеграції. Також країни вже багато років є союзниками у співробітництві з НАТО і Східним партнерством та у протидії російській пропаганді.

Окрему увагу було приділено обговоренню подальших кроків співпраці з країнам Європи. Українська сторона висловила подяку представникам Грузії за підтримку своєї позиції щодо бойкотування 137-ої Асамблеї Міжпарламентського Союзу проведення якої заплановано восени цього року у м. Санкт-Петербург (РФ).

У свою чергу, українська сторона проінформувала грузинських колег про реформи в Україні. Зокрема, С.Заліщук наголосила про успіх антикорупційної реформи та важливості впровадження реформи виборчого законодавства. Особливу увагу було обговоренню судової реформи як однєї з найважливіших реформ  в Україні сьогодні. 

Парламентарі України та Грузії звернули увагу на необхідність поглиблення міжпарламентського діалогу та удосконаленні взаємодії між нашими постійними делегаціями в рамках міжпарламентських асамблей з метою мобілізації широкої міжнародної підтримки України та Грузії у боротьбі проти російської агресії, запровадження дієвих механізмів міжнародного моніторингу ситуації і захисту прав людини на окупованих територіях, а також деокупації окупованих територій.