Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

07 червня 2017, 18:00

Члени Комітету провели зустріч з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер

7 червня 2017 року  члени Комітету Верховної Ради України у закордонних справах провели зустріч з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер. У зустрічі також взяв участь заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

На початку зустрічі Ф.Фрейзер поінформувала присутніх про діяльність очолюваної нею Моніторингової місії, яка розповсюджується на всю територію України. Головна увага Місії приділяється ситуації в південно-східних областях України та Автономній Республіці Крим. Місія активно співпрацює з центральними органами виконавчої влади та неурядовими організаціями. Голова Місії зазначила, що до її складу входять і громадяни України. Представництва Місії знаходяться у Києві, Донецьку, Харкові, Львові та Одесі. Ф.Фрейзер також повідомила, що наразі розглядається питання про акредитацію представництва Місії в Луганську.

Сторони обговорили підготовлені Місією доповіді щодо становища із дотриманням прав людини по всій Україні. Окремий акцент у доповіді зроблено на ситуації у галузі забезпечення прав людини в південно-східних регіонах України та АР Крим – регіонами, що страждають від російської агресії та окупації з боку РФ. При цьому Ф.Фрейзер наголосила на визнанні міжнародною спільнотою і ООН Криму невід’ємною частиною території України.

Зважаючи на актуальність і важливість тематики зустрічі і наявності в Місії великої кількості матеріалу, що заслуговує на особливу увагу члени Комітету запропонували Ф.Фрейзер провести ще одну зустріч із запрошенням до обговорення ситуації з правами людини представників Генеральної прокуратури України, Міністерства соціальної політики, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб України та Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.