Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

03 липня 2015, 10:02

Зустріч членів Комітету Верховної Ради України у закордонних справах із членами Палати представників Конгресу США на чолі із головою делегації Пітером Роскам, Головою Комісії "Партнерство за демократію" Палати представників

В Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Палати представників Конгресу США на чолі із головою делегації Пітером Роскам, Головою Комісії «Партнерство за демократію» Палати представників

 

1 липня в Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч із членами Палати представників Конгресу США на чолі із головою делегації Пітером Роскам, Головою Комісії «Партнерство за демократію» Палати представників, які перебувають в Україні із робочим візитом.

 

 

Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо найбільш актуальних для України питань, зокрема, щодо імплементації невідкладних внутрішніх реформ, реалізації комплексних заходів, покликаних зупинити російську агресію на Сході України, а також продовження забезпечення необхідної політичної та фінансової підтримки нашої держави з боку Сполучених Штатів Америки.

Голова Комітету Ганна Гопко поінформувала членів Палати -  представників Конгресу США про пріоритети законотворчої діяльності Комітету, участь українських парламентарів у роботі таких важливих міжнародних інституцій як ОБСЄ, Рада Європи та НАТО, а також розвитку міжпарламентського діалогу із представниками Європейського Парламенту. Г.Гопко підкреслила відкритість діяльності Комітету, що знаходить своє відображення у активній взаємодії із представниками громадських організацій, які опікуються питаннями зовнішньої політики, національної безпеки, а також розвитком демократії та верховенства права в нашій державі. Голова Комітету наголосила на необхідності продовження обміну досвідом між секретаріатами профільних комітетів законодавчих органів двох держав з метою забезпечення їх ефективнішої роботи.

 

Американські конгресмени висловили тверду та принципову позицію щодо підтримки незалежності та територіальної цілісності України, а також відзначили виняткову роль Парламенту на шляху комплексного реформування українського суспільства. Було підкреслено, що український Парламент виступає надійним партнером Президента України та Уряду України в питаннях здійснення реформ, що є позитивною передумовою для досягнення успіхів у їх проведенні.

Під час зустрічі учасники з української сторони також поінформували американських конгресменів про об’єднання зусиль української влади та світової спільноти щодо мирного врегулювання ситуації на Сході України, повернення Криму, а також про можливі шляхи звільнення українських політичних в’язнів в Росії.