Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

06 квітня 2015, 12:28

Зустріч з з членом парламенту Великобританії Річардом Рісбі

27 січня 2015, 16:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з депутатами Сейму Литовської Республіки

 

Зустріч відбулася на прохання литовської сторони. З литовської сторони у зустрічі взяли участь депутати Сейму Литовської Республіки Аудронюс Ажубаліс і Андрюс Кубілюс. Також у зустрічі взяли участь Стівен Нікс - регіональний директор з питань Євразії Міжнародного Республіканського Інституту та Майкл Дракман - керівник програм Міжнародного Республіканського Інституту в Україні.

Сторони визначили пріоритетні напрями українсько-литовських двосторонніх відносин, підкреслили важливість подальшого їх поглиблення на основі взаємовигідного співробітництва, зокрема, обговорили питання майбутньої міжпарламентської співпраці між Україною та Литвою через програми Міжнародного Республіканського Інституту.

Литовська сторона ознайомила присутніх з програмами Міжнародного Республіканського Інституту, головна мета якого - створення та просування демократії, свободи слова і розвитку громадського суспільства, самоврядування та верховенства права в усьому світі. Міжнародний Республіканський Інститут також сприяє організації та проведенню семінарів та тренінгів з метою підготовки українських фахівців на таких напрямах, як структурування організацій; побудова коаліцій, виборчих технологій, тощо.

Голова Комітету Ганна Гопко ознайомила депутатів Сейму Литовської Республіки із внутрішньополітичною ситуацією в Україні та висловилася за необхідність активізації діяльності відносин на рівні міжпарламентських груп дружби і напрацювання ними спільного плану роботи. Вона зазначила, що у Комітеті проводиться робота щодо створення такої міжпарламентської групи дружби з парламентом Литовської Республіки.

Своєю чергою, депутати Сейму наголосили, що Литовська Республіка була і залишається прихильником прогнозованого українсько-литовського співробітництва, а також акцентували увагу на необхідності активізувати роботу трьохсторонньої Українсько - Польсько - Литовської міжпарламентської Асамблеї.