Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

22 червня 2015, 14:27

Участь Голови Комітету у закордонних справах Г.Гопко у Парламентському експертному семінарі з обміну досвідом з питань Міжнародного кримінального суду

 

Участь Голови Комітету у закордонних справах  Г.Гопко у Парламентському експертному семінарі з обміну досвідом з питань Міжнародного кримінального суду

18-19 червня 2015 року у Верховній Раді України відбувся Парламентський експертний семінар з обміну досвідом з питань Міжнародного кримінального суду. У заході, який проводили  Парламентарі Глобальної Дії, Правозахисний порядок денний та Центр Разумкова, брали участь керівництво Верховної Ради України, народні депутати України, представники Міжнародного кримінального суду, члени Європейського Парламенту від Швеції та Португалії, експерти та представники громадськості.

У рамках участі в роботі експертного семінару Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко вказала на те, що ратифікація Римського Статуту повинна бути здійснена з урахуванням таких стратегічно важливих аспектів: по-перше, Україна підписала Римський статут, взявши на себе зобов’язання по його ратифікації; по-друге, Україна після відомої усьому світу Революції Гідності підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, у тексті якої міститься зобов’язання ратифікувати Римський статут. Увагу учасників заходу було привернуто до того, що в рамках підготовки Коаліційної угоди також обговорювалася необхідність ратифікації нашою країною Римського статуту, з чим погодилися усі учасники політичного процесу.

У рамках виступу Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко закликала членів Європейської спільноти проводити більш активну інформаційно-роз’яснювальну роботу. Її суть полягає у необхідності донесення до українського політикуму тих переваг, які несе для Української держави ратифікація Римського статуту. Зазначене звернення було повністю підтримано учасниками заходу. Ратифікація вказаного статуту надасть Україні додаткові міжнародно-правові засоби для захисту від російської військової агресії на українському Донбасі та в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим.

Ганна Гопко також вказала на те, що позиція Комітету у закордонних справах полягає в підтримці ініціативи із приєднання України до Міжнародного кримінального суду шляхом ратифікації Римського статуту. Голова Комітету висловила пропозицію запросити представників Міжнародного кримінального суду та відомих міжнародних експертів на одне із засідань Парламентської коаліції, що дозволило б більш детально поінформувати народних депутатів України про діяльність Міжнародного кримінального суду. Зазначена пропозиція була схвально сприйнята учасниками експертного семінару.