Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

17 грудня 2020, 11:33

За ініціативи Комітету 16 грудня 2020 року відбулися комітетські слухання на тему: «Міжнародно-правове забезпечення зовнішньої політики України в космічній сфері»

Учасники слухань обговорили питання зовнішньої політики у космічній сфері як складової загальної державної політики та нові підходи до міжнародного співробітництва у космічній сфері, пошуку нових ринків для української продукції, розробки та затвердження космічної програми, а також нових тенденцій у розвитку космічної галузі та появи приватних суб’єктів у космічній сфері.

Під час слухань також були обговорені питання щодо перспектив співпраці України з США (проект Артеміда – дослідження та використання космічних ресурсів на Місяці), Європейським космічним агентством (ESA) у дослідженні космосу, а також країнами арабського сходу у космічній сфері.

У слуханнях взяли участь: народні депутати – члени комітетів з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва,  з питань економічного розвитку, представники органів виконавчої влади України, представники науково-дослідних інституцій України та експерти.

Голова Комітету О. Мережко у своєму виступі наголосив, що Україна має значний науково-технічний космічний потенціал, який в повній мірі може бути реалізований лише у міжнародній кооперації, та на необхідності участі України у масштабних міжнародних проектах, присвячених побудові поселень на небесних тілах або ж захисту космічного простору від забруднення, а також приєднанні України до Європейського космічного агентства. О.Мережко, також, підкреслив важливість розвитку та диверсифікації економічної  дипломатії в сучасному глобалізованому світі, що сприятиме зміцненню української космічної галузі господарювання.

За результатами слухань будуть розроблені та у подальшому затверджені відповідні рекомендації, які сприятимуть зміцненню економічних зв’язків України зі стратегічними партнерами у сфері космічної діяльності, а також розширенню географії та активізації космічної дипломатії.