Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

25 березня 2019, 14:35

ГОЛОВА КОМІТЕТУ ГАННА ГОПКО ПРОВЕЛА ЗУСТРІЧ З МІНІСТРОМ ЗАКОРДОННИХ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ СПРАВ ЛЮКСЕМБУРГУ ЖАНОМ АССЕЛЬБОРНОМ

 

25 березня 2019 року Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Міністром закордонних та європейських справ Люксембургу Жаном Ассельборном. У зустрічі взяли участь також Надзвичайний та Повноважний Посол Великого Герцогства Люксембург в Україні Жерар Філіп та Директор Департаменту Східної Європи МЗС Люксембургу Тьєррі Ліпперт. З української сторони також був присутнім керівник депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Великим Герцогством Люксембург, народним депутатом України В. Корчик.

Під час зустрічі сторони обмінялися думками та обговорили широке коло питань, які становлять взаємний інтерес.

Ганна Гопко поінформувала про поточну політичну ситуацію в нашій державі, зокрема про виборчий процес в Україні, зовнішньополітичні пріоритети, стан здійснення реформ. Голова Комітету наголосила на важливості обмеження російського інформаційного впливу та посилення режиму санкцій, оскільки Росія і надалі грубо порушує міжнародні норми.

Українська сторона наголосила на необхідності посилення тиску на Кремль з метою звільнення військовополонених та політичних в’язнів, а також не законно утримуваних громадян України на окупованих територіях нашої держави та території РФ.

Окрема увага була приділена обговоренню питання щодо зупинення будівництва газогону Північний потік-2, реалізація якого становить екзистенційну загрозу для України та безпеки Європи.

Пан Міністр, у свою чергу, зосередив увагу на стані двосторонніх відносин між Україною та Люксембургом, фінансовій підтримці та інвестицій з боку Великого Герцогства. Жан Ассельборн висловив надію на подальше поглиблення співпраці з Україною та привітав її євроатлантичні прагнення.

Керівник депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Великим Герцогством Люксембург Віталій Корчик поінформував про закріплення в КУ європейських та євроатлантичних прагнень України, та зазначив про важливість поглиблення співпраці на міжпарламентському рівні, з активним залученням групи депутатів з міжпарламентських відносин з Люксембургом нашого парламенту, а також запропонував розглянути можливість організації візиту люксембурзької парламентської делегації до Києва найближчим часом.

 Голова Комітету також особливо наголосила на важливості Декларації ООН з нагоди 85 – ї річниці трагедії Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні, співавтором якої також став Люксембург.

Українська сторона висловила подяку люксембурзьким колегам за чітку та послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності України.