Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

21 березня 2019, 17:54

Голова Комітету Ганна Гопко провела зустріч із делегацією Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія

 

21 березня 2019 року відбулася зустріч Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Г.Гопко із Генеральним директором Департаменту з безпекової політики та Крайньої Півночі МЗС Норвегії Кнутом Хауге.У зустрічі також взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Хорпестад, старший радник Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія Фінн Крістіан Нордлі та Другий секретар Посольства Ерленд Ліндблад Боман.

 

Під час зустрічі, проведеної на прохання норвезької сторони, відбувся обмін думками з широкого кола питань, зокрема обговорено, здійснення реформ та їх ефективна підтримка Норвегією, виборчий процес в Україні, а також стан і перспективи розвитку двосторонніх міжпарламентських відносин  між Україною та Королівством Норвегія.

Голова Комітету у закордонних справах поінформувала про поточну політичну ситуацію в нашій державі, а саме про питання порушення прав людини в окупованих територіях України Російською Федерацією, а також акцентувала увагу на необхідності повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Ганна Гопко наголосила на важливості обмеження російського інформаційного впливу та посилення режиму санкцій, оскільки Росія і надалі грубо порушує міжнародні норми.

Окрему увагу було приділено питанню зупинення будівництва газогону Північний потік-2, реалізація якого становить екзистенційну загрозу для України та безпеки Європи.