Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

14 лютого 2019, 11:07

На Мюнхенській конференції Захід має озвучити дієві асиметричні відповіді Путіну - Ганна Гопко

        

            Зупинити російську агресію і зірвати плани Кремля з розгортання нової гонки ракетних озброєнь може лише рішуча асиметрична відповідь Заходу. Таким є лейтмотив статті Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганни Гопко «Що Путін мусить почути в Мюнхені?», підготовленої спільно з президентом Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом Гончарем і опублікованої в  Atlantic Council напередодні Мюнхенської безпекової конференції.    

 

https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/what-putin-must-hear-in-munich

 

            Ганна Гопко нагадала, як Владімір Путін спочатку назвав розпад СРСР «найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття», потім оголосив існуючий світопорядок неприйнятним, а далі розпочав його руйнування війнами в Грузії, Україні, Сирії, анексією Криму, спробою перевороту в Чорногорії, втручанням у Венесуелі й, нарешті, масштабним порушенням Договору про ракети середньої й малої дальності (ДРСМД), що змусило США оголосити про вихід із Договору.

 

«Ми стоїмо на порозі нової масштабної гонки ракетних озброєнь», - відзначає Голова Комітету, і лише рішучі дії Заходу можуть захистити Глобальний світопорядок, що існує після ІІ Світової війни, від повного знищення.

 

Ганна Гопко закликала країни Європи замість неефективних закликів до країни-агресора дотримуватися міжнародного права вдатися до асиметричних дій, які змусять Росію зупинитися.

 

Це, по-перше, зупинення спільних з Росією проектів, таких як «Північний потік – 2», по-друге – зменшення закупівель російських енергоносіїв, гроші від яких Москва витрачає на зброю й агресію, по-третє – «заборона на постачання в Росію будь-яких технологій та обладнання, що можуть використовуватися для розробки й виробництва нових озброєнь, а також припинення співпраці та інвестицій у галузях, пов’язаних з російською обороною».

 

«Злочинні діяння Кремля та російських військ, де б це не було, не повинні більше лишатися безкарними. Це те, що Кремль нарешті має почути з Мюнхена», - підсумувала Голова Комітету у закордонних справах.