Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

17 січня 2019, 17:58

На захисті прав корінних народів, – у Комітеті презентовано наукове видання

17 січня у Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах відбулася презентація монографії «Питання розвитку та реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів». Видання підготовлене провідними науковцями Інституту законодавства Верховної Ради України та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

До участі у заході долучилися народні депутати, науковці, студенти, журналісти.

«Захист прав корінних народів – це важливий напрям нашої політики. Ми маємо захистити права корінних народів України, перш за все кримських татар, які потерпають від російської агресії, і водночас не повинні забувати про порушення прав корінних народів на території Російської Федерації», – зауважила Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

Вона нагадала, що у грудні минулого року в комітеті проведено круглий стіл, присвячений порушенню прав корінних народів у РФ. Сьогоднішній захід, на думку  Ганни Гопко, допоможе  напрацюванню законодавчих ініціатив у сфері реалізації міжнародних стандартів прав корінних народів.

Від імені колективу авторів результати дослідження представив старший науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України Борис Бабін. «Україна визнала у 2014 році дію Декларації прав корінних народів та прагне відвідання Спеціальним доповідачем ООН для оцінки ним ситуації щодо захисту прав корінних народів в умовах російської агресії», – підкреслив учений.

Серед рекомендацій авторів монографії – посилення роботи академічних інституцій та молодих учених у цій царині, активізація організацій корінних народів у системі ООН, а також зростання ролі державних структур у лобіюванні інтересів корінних народів.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров подякував авторам за презентовану монографію та наголосив на важливості подальшої підтримки кримськотатарського та інших корінних народів з боку держави.

«Верховна Рада недостатньо уваги приділяла і приділяє питанню корінних народів. Цей пробіл треба виправляти», – зауважив перший заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах Борис Тарасюк. Він  закликав активізувати зусилля на захист прав поряд з кримськотатарським таких корінних народів України, як караїми і кримчаки.