Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

19 грудня 2018, 17:12

Дебати щодо агресії РФ проти України в Палаті лордів Великої Британії

 

Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Світлана Заліщук проінформувала про дебати, присвячені ситуації в Україні за результатами чергового акту агресії РФ проти нашої держави в Чорноморсько-азовському регіоні, які відбулися 17 грудня 2018 року в Палаті лордів Парламенту Великої Британії.

В дебатах взяли участь члени Палати лордів від правлячої партії та опозиції. Уряд Великої Британії був представлений Державним міністром Форін Офісу, представником відомства у Палаті лордів Лордом Ахмадом.

Основну увагу було зосереджено на обговоренні безпекової ситуації в Україні. Зазначили, що Росія значно наростила свою військову присутність на кордоні з Україною та дестабілізує ситуацію, у т. ч. економічну. Члени Палати лордів закликали британський Уряд виробити чітку стратегію посиленої участі у процесі допомоги Україні для припинення агресії з боку РФ, а також посилити військова присутність НАТО в Чорноморському регіоні. Окремий наголос зроблено на порушеннях прав людини в Криму та на окупованих територіях Донбасу. Одночасно було наголошено, що сьогодні існує мало підстав для того, щоб санкції були розширені, оскільки є низка держав, у т.ч. політики ФРН, які виступають проти цього.

У свою чергу, представники Уряду Уряд ВБ наголосили, що і надалі підтримуватимуть суверенітет та територіальну цілісність України. Лорд Ахмад засудив агресію РФ проти України в Керченській протоці на порушення міжнародного права та двосторонніх домовленостей з Україною, а також  піддав критиці нещодавні незаконні вибори на окупованому Донбасі, а також проект «Nord Stream 2», щодо якого британська сторона висловила свої занепокоєння Уряду ФРН. Він також повідомив, що найближчим часом Міністр оборони ВБ ще раз здійснить візит до України.

Британська сторона продовжує обговорення в рамках ЄС «конкретних кроків, у т.ч. санкцій» внаслідок подій в Керченській протоці.

Вважливо зазначити, що під час дебатів Державним міністром Форін Офісу, представником відомства у Палаті лордів Лордом Ахмад було повідомлено, що найближчим часом корабель ВМС ВБ зайде до порту Одеси. (Довідково: розвідувальний корабель ВМС ВБ вже сьогодні перебуває в м.Одеса).

Принагідно інформуємо, що цього тижня перебуває в Україні делегація парламентарів, членів групи дружба Великої Британії, яка має намір здійснити візит на Схід України у супроводженні співголів групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії С.Заліщук та О.Рябчина. Це є надзвичайно важливо для ознайомлення з ситуацією безпосередньо на місці подій.