Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

01 жовтня 2018, 12:44

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у Ризькій безпековій конференції 2018 року, яка відбулася в м.Рига, Латвійська Республіка.

 

Конференція була присвячена актуальним питанням зовнішньої політики та безпеки, пріоритетам у  Східному партнерстві, популяризації Європейського інвестиційного плану, санкційної політики проти РФ.

 У ході участі у конференції Голова Комітету провела низку зустрічей з латвійськими колегами, а саме з Державним секретарем Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки  Андрісом Пельшом та Головою Комітету Сейму Латвії у закордонних справ України Оярсом Еріксом Калниньшом. Під час зустрічей обговорили двосторонню співпрацю, потребу посилення санкцій проти РФ, звільнення політв’язнів. Окрема увага було приділено темі обміну досвідом для запобігання втручанню РФ у вибори.

Під час робочого візиту до м.Риги Ганна Гопко поспілкувалася із представниками діаспори та разом покладали квіти до пам’ятника Т.Шевченка, відвідала також Ризьку українську середню школу, де обговорили Закон про освіту в Латвії, зокрема, щодо затверджених президентом Латвії поправок, які  передбачають поступовий повний перехід шкільного навчання на латиську мову і «забезпечать однакові можливості для всіх на отримання якісної освіти і перспективи отримання гідної роботи в Латвії». При цьому, зберігається можливість вивчати предмети, пов'язані з ідентичністю і культурою нацменшин (до мов національних меншин в Латвії належать російська, польська, іврит, українська, естонська, литовська та білоруська). Згідно з поправками, дошкільне і початкове навчання є білінгвальним. Поправки передбачають проведення реформи в навчальних закладах нацменшин в 2021/2022 навчальному році.

У цьому зв’язку Г.Гопко зазначила: «Нам треба брати приклад з європейських країн, які надійно й системно захищають свою мову. І цього тижня парламент матиме шанс здійснити нарешті свою історичну місію - ухвалити Закон про державну мову №5670-Д».

Принагідно інформуємо, що Голова Комітету разом з представниками Посольства України в Латвії зустріли перший потяг за маршрутом Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига - Чотири столиці, що стало результатом співпраці чотирьох держав, це імпульс до спілкування між людьми. Це пілотний проект до грудня 2018 року, який має підтвердити свою економічну доцільність .