Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

06 червня 2018, 16:54

УКРАЇНА МАЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ ПОТЕНЦІАЛ КУЛЬТУРНОЇ ДИПЛОМАТІЇ – ГАННА ГОПКО

Україна має величезний потенціал для культурної дипломатії, але має використовувати його значно потужніше, ніж досі, - заявила Голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганна Гопко під час виступу 6 червня на Четвертому Форумі культурної дипломатії України.

«Величезні надії на новий якісний прорив повязані зі щойно створеним Українським Інститутом, який має стати головним голосом України за кордоном. Ми всі маємо об’єднати зусилля, щоб інститут запрацював якомога швидше й потужніше», - відзначила Ганна Гопко.

На її думку, «Інститут може відіграти роль об’єднуючої ланки для залучення до проектів культурної дипломатії інших структур – наших дипломатичних представництв, Українського культурного фонду, Інституту книги, Інституту національної пам’яті, різних відомств, громадських та ділових структур як в Україні, так і за кордоном».

Голова комітету у закордонних справах відзначила, що в короткий період своєї незалежності 100 років тому Україна, незважаючи на тяжкі умови війни, приділила значну увагу культурній дипломатії. Як приклад успішного донесення до світу образу України та її культури вона навела тріумфальне турне Європою й Америкою хору Олександра Кошиця, що зробив всесвітньо відомою мелодію «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича.

На жаль, не лише впродовж 70 років комуністичної окупації, але і понад 20 років після відновлення 1991 року незалежності України вісниками культурної дипломатії були не державні інституції, а переважно ентузіасти – митці, письменники, громадські діячі України й діаспори, відзначила Ганна Гопко, - тим часом Москва задіяла величезні фінансові ресурси, дипломатичні та медійні структури, викривляючи образ України у світі, привласнюючи здобутки нашої культури і привчаючи світ дивитися на Україну через московські окуляри.

Настав час виправити це становище, використовуючи всі можливості держави, - відзначила Голова комітету у закордонних справах.

«Україна має величезний потенціал для культурної дипломатії. Потрібно лише його реалізувати. І я переконана, що ми це зробимо, якщо працюватимемо заради інтересів України так, як це робили українці 100 років тому, тільки тепер – маючи стократ більші можливості», - підсумувала Ганна Гопко.

 

Четвертий форум культурної дипломатії України відбувається у Києві й присвячений Європейському року культурної спадщини. В дискусії беруть участь Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко, директор Дипломатичної Академії України Сергій Корсунський, письменниця Оксана Забужко, численні дипломати, представники українських та міжнародних організацій.